Bilgisayar

Microsoft Yeni İşletim Sistemi için Açıklamalar Yaptı

Microsoft yeni bir işletim sistemi için haberleri verdi. Microsoft nasıl bir işletim sistemi sunacak?

Bilgisayarlarda yer alan işletim sistemleri düşünüldüğü zaman, bu konuda ilk akla gelen firma olan Microsoft önemli yenilikler peşinde. Yazılım devinin bu kez yeni bir Windows sürümü üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Modern OS olarak değerlendirilen yeni işletim sisteminin Windows Lite ya da Windows 10 S olarak gelmesi bekleniyor. Fakat şu an için ismin net olarak açıklanmadığını da belirtmek gerekiyor. İşletim sistemi güncellemesi değil, yeni bir sürüm olarak geleceği ortaya çıkan işletim sistemi için açıklamalar yapıldı.

Microsoft Neler Sunacak?

Firmanın yöneticilerinden biri olan Nick Parker tarafından yapılan açıklamalara göre çok iddialı bir işletim sistemiyle karşı karşıya kalacağız. Şu an için işletim sisteminin yapay zeka ile güçlendirileceği bilgisi var.

Daha akıllı bir işletim sistemi sunacak olan marka, kullanıcıların deneyimini de anlayacak. Hareketleri, yüz ifadelerini, el hareketlerini bile algılayabilecek olan işletim sisteminin çok daha hızlı bir yapıya sahip olduğunu göreceğiz.

Bunun dışında yeni serinin güncellemeler konusunda da fark yarattığını görmemiz mümkün olacak. Güncellemeler otomatik olarak yapılacak ve anında güncelleme özelliğinin sunulduğunu göreceğiz.

Microsoft

Yeni serisiyle beraber akıllı telefonlar için de bazı artılar sunulacak. Yeni işletim sistemi, Android işletim sistemiyle doğrudan bağlantı kurabilecek.

Ekran paylaşımı, bunun dışında uzaktan kontrol gibi özellikler için de doğrudan akıllı telefonları kullanabileceksiniz. Söz konusu sistemlerin bir güncelleme olarak gelmeyeceği ve yeni bir işletim sistemi göreceğimizi de ekleyelim.

Yeni sürümün dağıtımı ve ne zaman yayınlanacağı konusunda ise bir açıklama yapılmış değil. Microsoft’un bu konuda da kısa süre içerisinde açıklamalar yapması bekleniyor. En azından bir sonraki etkinliğe kadar beklemek gerekiyor. Yeni bir duyuru yapıldığı zaman sitemizde bilgileri paylaşacağız.

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı