Bilgisayar

Microsoft WordPad Reklam Gösterimine Başlıyor

Microsoft WordPad için yeni bir reklam sistemi devreye giriyor.

Uygulama ve arayüzlerde reklam göstermek, son dönemin modası haline gelmeye başladı. WhatsApp uygulamasında reklam gösterilmesi, Facebook reklamları derken şimdi ise Microsoft WordPad reklam konusu ile gündeme geldi.

Bu kez Windows araştırmacısı olarak bilinen Rafael Rivera tarafından Microsoft WordPad üzerinde reklamlar keşfedildi. Insider programı kapsamında tespit edilen reklamlar, firmanın araç çubuğunun hemen altına reklam ekleme ihtimali olduğunu gösteriyor. Denemeyle beraber bir nevi yeni beta sürümünde 6 farklı reklamın karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

Microsoft WordPad Reklam Gösterecek

Araç çubuklarının hemen altında konumlandırıldığı gözüken yeni reklamların yine Microsoft Office uygulamalarını işaret ettiğini görüyoruz. Araç çubuklarının hemen altında bir bar şeklinde sunulan reklamlarda, Office uygulamalarını kullanmaya yönlendirici bazı açıklamalar var.

Microsoft WordPad

Testlere baktığımı ve görselleri incelediğimiz zaman 6 farklı reklam çubuğunun kullanıldığını söylemek lazım. Bu çubukların hemen hepsinde farklı bir Office uygulamasına yönlendirme yapılıyor. Yönlendirmenin ne kadar ilgi göreceği ise tartışılır.

Reklam gösterimi yapan birçok firma son dönemde eleştiriler almaya başladı. Microsoft her ne kadar kendi ürünlerini gösterecek olsa da reklam fikri nedeniyle yine eleştirilerin hedefinde olabilir. Bu yönde kararın nasıl olacağını zaman gösterecek. Şimdilik denemeler yapılmaya devam ediyor.   

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı