Bilgisayar

Microsoft Surface Buds Kulaklıklar Geliyor

Microsoft Surface Buds kulaklıkları ortaya çıktı. İşte yeni kulaklıklar için tasarım görselleri.

Kablosuz kulaklık teknolojilerinde birçok oyuncu devreye girmeye başladı. Bu alanda son olarak Apple’ın AirPods 2 kulaklıklarının sunulduğunu gördük. Yeni kulaklık modellerinde atılan adımların hemen sonrasında bu kez Microsoft’un oyuna dahil olacağı açıklandı. Microsoft Surface Buds adıyla gelecek olan yeni kulaklıklar, yine fark yaratacak modeller olacak gibi gözüküyor.

Özellikle kulaklıkların tasarımının bir hayli dikkat çekici olduğunu belirtmek gerekiyor.

Microsoft Surface Buds Nasıl Özelliklere Sahip Olacak

Yenilenmiş olan kulaklık modelinde, mini bir tasarım kullanılacağından söz ediliyor. Kulaklıkların sadece baş kısmının yer aldığını ve arka kısmın oldukça düz bir tasarıma sahip olduğunu ekleyelim. Mini kulaklık modelinin kutusunun da Microsoft logolu kare bir kutu olduğu görülecek.

Microsoft Surface Buds serisinin en büyük avantajı ise kulaklıkların sanal asistan destekli olması olacak. Bu modelde de yine sanal asistan desteği sunulacak ve bu kez Cortana’nın ortaya çıktığını göreceğiz.

Siri’ye ne kadar rakip olur bilmek zor ancak Cortana sanal asistanının yine Windows işletim sistemlerinde gösterdiği başarıyı ortaya koyması bekleniyor. Cortana sanal asistanının nasıl kullanılacağı konusunda ise bir bilgi yok.

Microsoft Surface Buds

Muhtemelen kulaklıkların arkasında yer alan dokunmatik panel üzerinden bir kontrol sunulması bekleniyor. Sesle sanal asistanın aktif edilmesi gibi bir durumun söz konusu olması beklenmiyor. Bu özellik gelmesi sürpriz olur. Yeni kulaklık modelinin gürültü engelleme gibi artılarının dışında, ne gibi teknik özelliklerin bulunacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

Muhtemelen bu yaz içerisinde Microsoft Surface Buds kulaklık modelinin tanıtıldığını görmek mümkün olacak. Teknik özellikleri sonrasında paylaşacağız. Tanıtımın hemen arkasından kulaklıkların tüm detaylarına ulaşabilirsiniz. Şimdilik yeni model için paylaşılan görselleri paylaşalım.  

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı