Bilgisayar

Microsoft Surface Book 2 için Yeni Bir Alternatif Geldi

Microsoft Surface Book 2 yeni donanımlarla güncellendi. İşte yenilenmiş olan Microsoft Surface Book 2 modelleri.

Tablet ve laptop alanında Apple’ın rakibi olarak gösterilen Microsoft, bu alanda Microsoft Surface serileriyle kendisini gösteriyor. Çok kısa bir süre önce yeni tablet modelleri olan Microsoft Surface modellerini tanıtan marka, şu sıralar ise Microsoft Surface Book 2 modelleri için yenileme yapacağını duyurmuştu. Beklenen yenileme ise kısa süre önce gerçekleşti. Microsoft Surface Book 2 için yeni sistem özellikleri duyuruldu.

Microsoft Surface Book 2 Güncellendi

Microsoft tarafından yapılan açıklama sonrasında Microsoft Surface Book 2 modelinin yeni sistem özellikleri duyuruldu. Firma tarafından yapılan açıklamayla beraber seriye yeni nesil işlemcilerin eklendiği duyuruldu. Intel Core i5 işlemcilerin dahil edildiği seri, 8.nesl işlemcilere de geçiş yapmış oldu.

8.nesil Intel Core i5-8350U işlemcilerinin kullanıldığı yeni tablet modelinin 3,6 GHz saat hızına kadar çıkabildiğini de ekleyelim. Yenilenmiş işlemcilerle beraber gelen tabletlerin RAM bellek miktarı kısmında da yenilikler yaptığını söylemek gerekiyor. Intel Core i5 işlemcileriyle beraber RAM bellek kısmında da 8 GB RAM bellek miktarına geçiş yapıldı.

Haliyle 8 GB RAM bellek miktarıyla beraber depolama alanı kısmında da 256 GB seçeneğine çıkış yapılıyor. Hem işlemci kısmında hem de RAM bellek kısmında yenilikleri sunan seri, ne yazık ki ekran kartı konusunda oldukça zayıf.

Microsoft Surface Book 2

Bu modelde ekran kartı kullanımı yapılmamış. Harici olarak bir ekran kartına yer verilmeyen seride Intel HD Graphics 620 serisine yer veriliyor. Intel i5 işlemcilerle beraber gelen grafik biriminin çok başarılı olmadığını ekleyelim. Grafik birimi konusunda isteneni veremeyen serinin fiyatı için de açıklamalar yapıldı.

Aslında yenilenmiş olan Microsoft Surface Book 2 modeli için 1449 dolar fiyat açıklaması yapılmıştı.  Ancak yenilenmiş serinin şu an için kampanyaya sokulduğu açıklandı. Kampanya kapsamında 1449 dolar olan fiyatın 1299 dolar satış fiyatına indirildiği açıklandı. Fakat satış fiyatının kısa bir süre için indirimli olduğunu da ekleyelim. Muhtemelen kısa süre sonra ana satış fiyatı için güncelleme yapılacak.   

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı