Mobil

Microsoft Launcher Yeni Özelliklerle Güncellendi

Microsoft Launcher için yeni bir güncelleme yayınlandı. Microsoft Launcher nasıl yeniliklerle güncellendi? İşte son sürüm detayları.

Windows işletim sistemiyle dünyanın en büyük yazılım şirketi olmayı başaran Microsoft, tüm başarısına rağmen mobil dünyada istediklerini alamamış firmalardan bir tanesi. Mobil dünyada istediği başarıyı elde edemeyen markanın Windows Phone işletim sisteminde elde edemediği başarı Microsoft Launcher ile geldi.

Android akıllı telefonlar için bir arayüz olarak yayınlanan Microsoft Launcher uygulaması aldığı son güncelleme ile çok daha başarılı bir hal almış oldu.

Microsoft Launcher Yeni Özellikleri

Bir süredir beta testleri devam eden sürümün final sürümünün yayınlanmasıyla beraber yeni özelliklerde kullanıma girmiş oldu. Güncellemenin getirdiği yeniliklerden söz edelim.

Hava Durumu Düzenlemesi: Güncellemeyle beraber gelen ilk yenilik hava durumu düzenlemesi oldu. Uygulamanın hava durumu göstericisi yenilendi ve artık biden fazla konum üzerinden aynı anda hava durumu takibi yapmak mümkün hale getirildi.

Haberler Güncellendi: Birçok arayüzde olduğu gibi Microsoft Launcher arayüzünde de haberler sekmesi bulunuyor. Aslında burada gelişmiş bir sistem sunulmuyordu. Fakat görünen o ki geliştirmeler bu bölüme yeni kategoriler eklenmesini sağlamış durumda. Buna göre artık teknoloji kategorisinin de direk olarak haberler kısmına entegre edildiğini görüyoruz.

Microsoft Launcher

Simge ve Tasarım Değişiklikleri: Güncelleme belli başlı simgesel değişikliklerde gerçekleştiriyor. Simge stilleri değişiyor ve yeni tasarımlar kullanıma giriyor. Butonların ve menülerin de biraz daha modenrn bir hal aldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

TO-DO: Güncelleme sonrasında Microsoft Launcher için ortaya çıkan son yenilik To-Do düzenlemesi. Beta sürümünde testleri başlayan yapılacaklar listesi ya da planlama uygulaması olarak gösterebileceğimiz To-Do, artık görevler sekmesine entegre edilmiş durumda çalışıyor.

Güncellemenin yenilikleri şu an için bunlar ile sınırlı. Testler sonrasında yeni bir özellik ya da tasarım değişikliği ortaya çıkacak olursa, haberimizi buna göre güncelleyeceğiz.  

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı