Bilgisayar

Microsoft Katlanabilen Surface Üzerinde Çalışıyor

Microsoft Katlanabilen Surface modeli için yeni iddialar var. Microsoft Katlanabilen Surface ne zaman satışa çıkacak?

Daha çok yazılımları ve oyun konsolları ile öne çıkan Microsoft, son yıllarda akıllı telefon sektörüne de giriş yapmaya çalışmıştı. Markanın Nokia ile yaptığı iş ortaklığı sonrasında pazarda biraz daha söz sahibi olduğunu gördük. Fakat bu alanda işler istendiği gibi gitmedi ve Microsoft akıllı telefon sektöründe başarılı olamadı.

Bununla beraber markanın bir yandan da tablet modellerini geliştirmeye devam ettiğini görüyoruz. Son olarak Surface serisiyle kendisini kanıtlayan marka, bu kez Microsoft Katlanabilen Surface modeliyle gündemde.

Microsoft Katlanabilen Surface Geliyor

İddialara göre Microsoft konuya ilişkin özel bir çalışma yaptı. Markanın konuya ilişkin bilgi vermek adına çalışanlarını topladığı ve çalışanlarını bilgilendirdiği belirtiliyor.

Yeni ürünler için çalışanlarını bilgilendirdiği açıklanan markanın hedefinde olan ilk ürün ise Microsoft Katlanabilen Surface modeli olacak. Şimdiden ilgi odağı olan yeni tablet modelinin ne gibi özelliklere sahip olacağı konusunda da çok fazla bir bilgi söz konusu değil.

Fakat daha önce hazırlanan konsept videolarından elde etmiş olduğumuz bazı bilgiler var. Buna göre Microsoft Katlanabilen Surface modelinin adı Centaurus olacak.

Microsoft Katlanabilen Surface

İsim kısmında Centaurus olarak adlandırılması beklenen yeni modelin, katlanabilir çift ekranlı bir tablet olması bekleniyor. Bir kitap boyutunda olması beklenen yeni tablet modelinin akıllı kalem desteği sunması da bekleniyor.

Tıpkı bir not defteri gibi ortadan katlanabilen bir tablet serisi sunması beklenen markanın, bu model için çok fazla beklemeye de gerek kalmayacak. Yeni serinin tanıtımının 6 ay içerisinde yapılacağı iddiası var. Fakat bu iddialar henüz resmiyet kazanmayan iddialar. Şu an için marka bu konuda bir doğrulama yapmadı. Doğrulama gelecek ya da ürün konusunda bir açıklama yapılacak olursa, yeni detayları sitemizde paylaşacağız.  

Hakan ŞENTÜRK

1991 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı