İnternet
Trend

Microsoft Edge Tarayıcısında Kritik Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Microsoft'un popüler tarayıcısı Edge içerisinde kritik öneme sahip güvenlik açığının yer aldığı iddia ediliyor.

Geçtiğimiz hafta bir güvenlik uzmanı tarafından bulunduğu iddia edilen bir Microsoft Edge açığı, kullanıcılarında endişe yarattı. Microsoft’un browserleri olan Internet Explorer ve Microsoft Edge ürünlerinin güncel versiyonlarının her ikisinde birden olduğu belirtilen açık nedeniyle eleştiri okları şirkete yönelmiş durumda.

Serbest bir güvenlik araştırmacısı tarafından bulunan güvenlik açığının bu tarayıcılarda bulunan temel güvenlik birimlerinden Same Origin Policy özelliğini tamamen devreden bırakabildiği iddia edildi.

Kritik Açıklar Microsoft’a Bildirildi

James Lee adlı güvenlik araştırmacısının bulduğu bu güvenlik açıklarının Microsoft’a bildirildiği ancak bu bildirime karşın bu programlar için herhangi bir güvenlik güncelleştirilmesinin yayınlanmadığı belirtildi.

Microsoft Edge ve Internet Explorer programlarında bulunan güvenlik açıklarının medyada yeterince yer bulmasına rağmen Microsoft’un konu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmamış olması, kullanıcı tepkilerini artırdı.

Bakalım Microsoft tarafından Edge ve Internet Explorer için beklenen güncelleme ne zaman yapılacak?

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı