İnternet

Microsoft Edge Tarayıcı için Windows 7 Desteği

Microsoft Edge için yeni bir dönem başlıyor. Microsoft Edge tarayıcı eski işletim sistemis sürümleri için destek vermeye başlıyor. İşte konuya ilişkin detaylar ve tarayıcı hakkında son durum.

Bir dönemin en çok kullanılan tarayıcılarından biri olan Explorer, Windows 8 serisinden sonra önemli değişiklikler almaya başlamıştı. Internet kullanımını daha da kolaylaştıran Microsoft Edge tarayıcının yayınlanmasının ardından ise Microsoft yeni bir döneme giriş yapmıştı.

Windows 10 sonrasında hem güncellemelerle güçlendirilen hem de yetenekleri arttırılan Microsoft Edge tarayıcı için şimdilerde ise başka bir gelişme söz konusu. Elde edilen bilgilere göre Microsoft, yeni tarayıcılarını eski işletim sistemi sürümleri için de hazırlıyor.

Microsoft Edge Eski Serilere Gelecek

Microsoft Edge ekibi tarafından yapılan açıklamada söz konusu uyumluluk programına ilişkin detaylar açıklandı.

Tarayıcının Windows 7 ve 8 sürümlerinde yer alan özelliklerin, Windows 10 işletim sisteminde sunulan tarayıcı özellikleriyle hemen hemen aynı duruma getirildiği de bilgiler arasında yer aldı. Açıklamalara bakacak olursak, Microsoft’un bu konu üzerinde yatırımları devam edecek.

Eski sürümlerde kullanılan tarayıcı için IE modunun geleceği de bilgiler arasında. Kurumsal olarak tarayıcıyı kullanan müşteriler için IE modu, eski arayüzle yeni tarayıcı özellikleri anlamına geliyor. Yani bir nevi eski kullanım alışkanlıklarının yeni tarayıcıda da sunulması sağlanıyor.

Microsoft Edge

Özellikle eski sürümler için sunulan desteğini arttırmak isteyen markanın, şu sıralar ise Windows 7 için özel bir çalışma içerisinde olduğunu ekleyelim.

Windows 10 sürümünde yer alan ancak eski sürümler için sunulan tarayıcı da yer almayan bazı özelliklerin bulunduğu ve bu özelliklerin de zaman içerisinde eski sürüme de eklenmesinin düşünüldüğü de gelen bilgiler arasında.

Kısacası Windows 7 işletim sistemi için de Microsoft Edge tarayıcının uyumluluk sürecine alındığını ve geliştirmelerin bu şekilde devam ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Tabii ki bir süre sonra desteğinin kesilmesi beklenen Windows 7 için bu durum ne kadar devam edecek merak konusu.  

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı