İnternet

Microsoft Edge Önemli Bir Başarıya İmza Attı

Microsoft Edge kullanım oranı için yeni haberler var.


İnternet tarayıcısı yarışın yeni bir perde başladı. Chromium tabanlı olarak yenilenen Microsoft Edge tarayıcı pazarda oyuna girmiş oldu ve bu neticede olumlu sonuçlar elde edilmeye başlandı. NetMarketShare tarafından yapılan araştırma sonrasında Microsoft’un bu konuda ne kadar başarı yakaladığı da ortaya çıkmış oldu.

Yapılan son araştırmaya göre yenilenen yüzeyle beraber Microsoft Edge tarayıcı dünyanın en çok kullanılan ikinci tarayıcısı oldu. İlk sırrada tahmin edebileceğiniz gibi Google Chrome tarayıcı yer alıyor. Google listenin başında ve %68,5’lik bir orana sahip olarak dikkat çekiyor.

Microsoft Edge

İkinci sırada yer alan tarayıcı bu zamana kadar Firefox olarak dikkat çekmişti. Fakat yeni açıklama sonrasında ikinci sırada yer alan yenilenen yüzü ile Microsoft Edge tarayıcı oldu. %7,59’luk bir oranla ikinci sırada yer alan tarayıcının en yakın takipçisi ise Firefox oldu.

Üçüncü sıraya kadar gerileyen Firefox tarayıcının kullanım oranı ise %7,19 olarak açıklandı. Bu oranının sonrasında dördüncü sırada yer alan diğer tarayıcı ise Internet Explorer 11 oldu. Bu tarayıcının kullanım oranı da %5.60 olarak açıklandı.

Son sırada yer alan ise Safari tarayıcı olduğu. Genel kullanım oranları değerlendirildiği zaman Safari tarayıcının listede %3.62’lik bir oranda dördüncü sırada yer aldığını görmekteyiz. Microsoft Edge için bu başarı devam edecek mi bilinmez ama Google’ın yeni bir rakibi olduğu kesin.

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı