Mobil

Meizu 16s Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Meizu 16s modeli için merakla beklenen tanıtım yapıldı. Meizu 16s nasıl bir akıllı telefon modeli?

Akıllı telefon dünyasının merakla beklediği yeni model Meizu 16s için geri sayım son buldu. Amiral gemisi akıllı telefon özellikleriyle dikkat çekmesini beklediğimiz modelin, merakla beklenen tanıtımı gerçekleştirildi. Yeni akıllı telefonların tanıtılmasından sonra, Meizu 16s modeli için ortaya çıkan tüm sistem özelliklerinden ve telefonun tasarımlarından söz edelim.

Meizu 16s Tasarımı Nasıl?

Yeni akıllı telefonların tasarım kısmında çentikli değil ancak ince bir çerçeveli yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Üst kısımda çok ince çerçevelere yer verilmiş durumda.

Sadece ön kameranın ve hoparlör kısmının yer aldığı üst çerçeve alanından söz ediyoruz. Bunun dışında alt kısımda ise yine çok ince bir çerçeve alanı var ancak dikkat çeken kısım telefonun ekran üzerinden parmak izi sensörlerine sahip olması.

Meizu 16s

Kısacası oldukça geniş bir ekran tasarımına yer veriliyor. Her ne kadar tamamen çerçevesiz bir akıllı telefon modelinden söz etmesek de bu yönde bir model sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Meizu 16s modelinin arka kapak tasarımına baktığımız zaman ise üst üste sıralanmış olan çift kamera ve altında da bir flaş ışığı bölümünün yer aldığını görüyoruz. Yine bu tasarımda da çok önemli bir değişiklik sunulmamış.

Teknik Özellikler Nasıl?

Tasarımdan teknik özellikler kısmına geçtiğimiz zaman, telefonun iddiası karşımıza çıkıyor. Snapdragon 855 işlemcilerine sahip olan model, 6.2 inçlik ekran kullanıyor ve Super AMOLED ekran teknolojisini görüyoruz. Çözünürlük kısmında ise Full HD+ çözünürlük değeri bizi karşılamakta.

Meizu 16s

6 GB RAM bellek miktarı ve 8 GB RAM bellek miktarı olmak üzere iki farklı RAM bellek miktarına da yer verildiğini gördüğümüz Meizu 16s akıllı telefonun, 256 seviyesine kadar depolama alanı seçeneği var.

48 MP f/1.7 diyafram açıklığında ana kamera 20 MP f/2.6 diyafram açıklık değerinde ikinci kamerası bulunan Meizu 16s, 20 MP ön kamerasıyla da fark yaratan telefonlardan bir tanesi olmayı başardı. Tüm bu özelliklerle beraber telefonun fiyatı ise 475 dolar.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı