Mobil

Meizu 16s için İlk Detaylar Geldi

Meizu 16s akıllı telefonlarının özellikleri ortaya çıkmaya başladı. İşte ilk perfomans testleri.

Meizu, Çinli akıllı telefon üreticileri arasında uygun fiyatlı seriler sunarak öne çıkmaya başladı. Bir yandan uygun fiyatlı akıllı telefonlar sunan marka, bir diğer yandan ise amiral gemisi akıllı telefon modellerini de sunmaya devam ediyor. Bu noktada markanın yeni akıllı telefonlarından birisi de Meizu 16s olacak. Yine amiral gemisi serisine dahil olacak olan akıllı telefonların özelliklerine bakalım.

Meizu 16s Özellikleri Neler Olacak?

Yeni akıllı telefonların amiral gemisi serilerine dahil olması bekleniyor. Bu nedenle işlemci kısmında son seri amiral gemisi işlemcilerin kullanılması bekleniyordu. Ortaya çıkan son performans testleri de bunu net bir şekilde kanıtlamış oldu. Son performans testlerine göre söz konusu akıllı telefonların içerisinde Snapdragon 855 işlemcileri yer alacak.

Amiral gemisi yeni işlemci modellerinin performans testlerine göre 3778 puan aldığını görmek mümkün olacak. Tek çekirdek puanında 3700 barajını geçmiş olan akıllı telefonların, çoklu çekirdek puanında ise 10493 puan aldığını göreceğiz.

Hem tek çekirdek performansı kısmında hem de çoklu çekirdek performansı kısmında, amiral gemisi akıllı telefonların etkisini net bir şekilde göreceğiz. İşlemci dışında RAM bellek miktarı kısmında ise 6 GB RAM bellek seçimi yapılacağından söz ediliyor.

Meizu 16s

İşlemci ve RAM bellek kısmında bu değerlerin dışında ekran özellikleri de ortaya çıkmış durumda. Buna göre yeni akıllı telefonların 6.2 inçlik bir panel kullanılması bekleniyor. 6.2 inçlik ekranların Super AMOLED ekran teknolojisinde olacağı da yine gelen bilgiler arasında. Söz konusu akıllı telefonların 19.5:9 ekran oranının da öne çıkması bekleniyor.

Yeni akıllı telefonların 48 MP değerinde arka kamerasının bulunacağı da son detayımız. Bunun dışında yeni akıllı telefonların diğer detayları belli olmuş değil. Telefonların tanıtım tarihi ve fiyatının kısa süre sonra açıklanması bekleniyor.

Muhtemelen tanıtım için önümüzdeki ay bir sürpriz yapıldığını göreceğiz. Tanıtımın hemen arkasından Meizu 16s akıllı telefonlarının tüm özelliklerine yer vereceğiz. Şimdilik paylaşılan bilgiler bunlar ile sınırlı. Yeni bilgiler geldiğinde paylaşmaya devam edeceğiz.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı