Haberler

MediaTek 5G İşlemcileri için Çıkış Tarihi Belli Oldu

MediaTek 5G işlemcileri için tarih belli oldu.

5G destekli mobil işlemci modeller için ardı ardına adımlar atılmaya devam ediyor. Bu alanda ilk olarak Huawei ile Qualcomm’un adımlar atmaya başladığını gördük. 5G destekli işlemcilerini ardı ardı ardına sunan markalardan sonra şimdi ise MediaTek bu konuda çalışmalarını duyurdu. Orta segment akıllı telefonlara da 5G desteğinin gelmesi noktasında önemli adımlar atan firmanın, MediaTek 5G işlemcileri için tarih açıkladığı da ortaya çıktı.

MediaTek 5G İşlemciler Ne Zaman Gelecek?

Helio M70 adıyla gelmesi beklenen yeni işlemci modellerinin ilk orta segment 5G destekli işlemciler olması bekleniyor. 2020 yılının ilk çeyreğinde kullanılmaya başlaması beklenen işlemciler 7 nm üretim süreciyle üretilecek ve Cortex-A77 çekirdeklerine sahip olacak. Grafik biriminde Mali G77 GPU bulundurması beklenen işlemcilerin, yapay zeka işlem motorunun bulunması da beklentiler arasında.

MediaTek 5G

Video kaydı konusunda da 4K 60 FPS ve 80 MP değerine kadar kameraları destekleyebilecek olan işlemcinin orta segment akıllı telefon modellerinde kullanılması bekleniyor. Özellikle fiyat performans odaklı serilerde yeni işlemcileri görme şansımız olacak.

Şimdiden belli bir ilgi toplamayı başarmış olan serinin resmi tanıtımının ise 26 Kasım’da yapılacağı açıklandı. 26 Kasım sonrasında merak edilen tüm özelliklerin ortaya çıkmasını bekliyoruz. Ayrıca yeni işlemci modelinin ilk olarak hangi akıllı telefon da kullanılacağı konusunda da 26 Kasım tarihinden sonra detaylar belli olacak.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı