Ünlüler ve Zenginler Marsa Gidiyor! Dünya Fakirlerin Çöplüğü Olacak!

Ünlüler ve Zenginler Marsa Gidiyor! Dünya Fakirlerin Çöplüğü Olacak!

Komplo teoriler dünyasına hoş geldiniz. Bu içerikte son yıllarda iyiden iyiye dillendirilmeye başlanan bir komplo teoriden bahsedeceğiz.

 

Komplo teoriler dünyasına hoş geldiniz. Bu içerikte son yıllarda iyiden iyiye dillendirilmeye başlanan bir komplo teoriden bahsedeceğiz. Özellikle son olarak futbolda bazı büyük kulüplerin kendilerine ayrıcalıklı bir lig yaratmalarından sonra tekrar gündeme gelen ünlü ve zenginlerin kaçış planı tekrardan dillenmeye başladı. Peki bu gerçekten olur mu?

1571160818623-mars.png

21. yüzyıl çağı artık dünyadaki bazı şeylerin arasında uçurumların ortaya çıkmasına neden olurken, zenginlerin daha zengin ve fakirlerin ise artarak daha fakirleştiği bir çağın nefesini soluduğumuz gerçeği yüzümüze çarpmaya devam ediyor. Bu gittikçe belirginleşen farklarla birlikte artık gerçekten gün yüzüne çıkmaya başlayan Mars fikrinin bir bağlantısı olabilir mi? Zenginler ve ünlü isimler dünyayı bir çöplüğe çevirip Mars’a mı yerleşecek. Elbette ki bu şimdilik mümkün görünmese de her mümkün görülmeyen şey gibi bir gün bunun da gerçekleşme olasılığı yok değil…

marsta-yasam-a.jpg

Son yıllarda Mars’a dair bilim dünyasının yaptığı büyük keşiflerle birlikte artık Mars’ta yaşama dair bazı izlerin ortaya çıkmaya başlayabileceği dönemlere giderek adım atmaya başladığımız gerçeğini kimse inkar edemez. Elbette ki bu büyük yenilik ve uzaklara gitme fikri ile birlikte dünyayı yöneten bazı zengin ailelerin yeni planlarının aynı kefeye koyunca korkunç bir senaryodan bahsetmek mümkün. Bu senaryoya göre Mars, bazı zengin ve ünlü isimlerin konaklayacağı mekan olacak gibi görünse de kısa vadede bunun pek mümkün olmadığı herkesçe biliniyor; ancak bunun mümkün olmadığını ise sadece bize verilen bilgiler ışığında tahmin ediyoruz. Yoksa bizden saklanan bazı gerçekler gerçekten var mı?

1610964688113-aadasfsaf.jpg

Komplo teoriler olası bazı şeylerin ön görülmesi olarak kabul edilse de şimdiye dek yeryüzünde sayısız komplo teoriden bahsedebiliriz. Bahsettiğimiz komplo teorisini güçlendiren detaylar ise pandemi sürecinin gösterdiği belirgin farklılık oldu. Koronavirüs süreci hayatı felç etmekle birlikte insanların arasındaki bazı belirgin farkları da ortaya koymak için oldukça işlevsel oldu. Bu süreçte zenginlerin daha zengin olduğu görülürken, fakir insanların ise tüm dünyada aynı senaryo ile bir nevi ölüme terk edildikleri bariz bir şekilde ortaya çıktı. Bu argümandan yola çıkarak giderek ekolojik anlamda kötüleşen dünyadan bazı ünlü ve zengin isimlerin Mars’a gidebilecekleri komplo teorisi ise bu bağlamda oldukça önem kazandı. Peki bu sadece bir komplo teori mi? Yoksa uzun yıllardan beri çalışması yapılan korkunç bir plan mı? Tüm bunların cevapları ise gelecekte saklı kalmaya devam ederken; Mars’a kaçış üzerinden düşünmemiz gereken zamanların bu zamanlar olduğu gerçeği ise belki de artık gelmiş e çatmıştır.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.