Survivor yarışmacısı İsmail Balaban’ın olay telefon görüşmesi!

Survivor 2021 de en çok adından söz ettiren kişi İsmail Balaban’ın annesinin sözleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Gülsüm Balaban oğluna şunları söylemişti: “ Canım yavrum sen gittiğinden beri burada her şey değişti.

Survivor 2021 de en çok adından söz ettiren kişi İsmail Balaban’ın annesinin sözleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Gülsüm Balaban oğluna şunları söylemişti: “ Canım yavrum sen gittiğinden beri burada her şey değişti. O kız senin tanıdığın gibi biri değilmiş. Gene de karar sana kalmış. Beni burada süründürdüler, ölmekten beter oldum. Onun adını ağzına sakın alma yavrum”. Annesinin bu dedikleri gündeme oturdu. Bu konuşmadan sonra başarılı yarışmacı İsmail Balaban’ın hayatı merak konusu haline geldi. İsmail Balaban yarışmaya gitmeden önce röportaj vermiş ve iş kariyeri hakkında bilinmedik şeyler söylemişti.

screenshot-71.jpgscreenshot-72.jpg

2021 Survivor yarışmasının en son yayınlanan bölümlerinde iletişim ödülünü kazanan İsmail Balaban annesini aramış ve konuşmaları olay olmuş ve yarışmacının nişanlısı ile görüşmemesi geceye damga vurmuştu.

Er meydanlarında “Sarı Fırtına” lakabıyla anılan İsmail Balaban yarışmadan önce samimi açıklamalar yapmıştı.

En başta seni bilmeyen kişiler için İsmail Balaban hayat serüvenini nasıl anlatır?

screenshot-75.jpg

“Benim ailemde önceden spora ilgi duyan kimse olmamıştı. Güreşe de tesadüfen başladım. Aslında babam ve amcam güreşe ilgililerdi. İkiz kardeşim Turan ile bana devamlı güreş tuttururlardı. Bizde 18 yaşına basınca güreşe başlama kararı verdik ve köy şartlarında böyle bir olanağımız olmadığından dolayı Antalya ‘ya geldik. Bizim hayat serüvenimiz bu şekilde başladı. İlk önceleri köyden kurtulmak için kendimize bu işi çıkış yolu gördük ama bu süreçte çok zorluk çektik, yazımızın genç olmasından dolayı bize güreşçi olamazsınız dediler. Ama kardeşimle ben kafamıza koymuştuk. Aksatmadan antrenmanlara katıldık ve kademe kademe ilerledik. Amacımız başpehlivan olmaktı. 2013 senesinde ben başpehlivan oldum, ikiz kardeşim 2017 yılında başpehlivan oldu. Bizde böyle tarihe adımızı yazdırdık.

Korona virüs bir çok sektörü vurdu. Bunlardan bir tanesi de güreş. Psikolojiniz ne durumda?

screenshot-74.jpg

Spor salonları kapanana dek biz antrenman yapmayı bırakmadık. Maalesef yasaklardan dolayı memleketimize döndük. Memleketimizdeki evde ikizimle antrenmanı bırakmadık birbirimizi motive ettik. Aşırı zor bir zaman ve kesin bir şey yok. İstemesek de moralimiz maalesef bozuluyor.

Pandemiden dolayı kondisyonunda, antrenmanların da bir değişiklik oldu mu?

Takım halinde yapılan sporlar her zaman daha iyi olur. Daha çok kişiyle karşılaşma ve güreşme fırsatı olur. Burada ne yazık ki yağlı antrenmanlara ara vermek zorunda kaldık.

Güreş Federasyonu Başkanınız 2020 yılı son bulmadan 659. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni organizesi etmeyi planlıyordu. Altın kemeri arzulayan bir güreşçi olarak bu durumu nasıl değerlendirirsin?

Gelen haberler bu yarışmanın hep olacağı şeklinde. Bu yüzden bende antrenman yapmayı bırakmayacağım. Hedefleriniz varsa sürekli çalışmak mecburiyetindesiniz. Kırkpınar yağlı güreşleri yapılırsa kesin bende o yarışta boy göstereceğim.

Önce verdiğin bir röportajda, ' maddi durumum elverişli olmadığı için liseyi okumadım. Şimdilerde yüksek lisans okuyacağım’ diye konuşmuştun. Okulun bitti mi? Mezun oldun mu?

Yüksek lisansı sonlandırmak için geçenler de Edirne de idim. Normal şartlarda erken bitmeliydi fakat korona virüsten dolayı okullarda kapandı. Ama geçtiğimiz hafta savunmayı da yapıp yüksek lisans mezunu oldum. Şimdi doktora yapmayı planlıyorum.

Yaşanmışlıklar, kabiliyet ve çok çalışmak... Bu üç sıfatta sende mevcut. En iyi olmak için en baştaki kriteriniz nedir?

Başarılı olmak istiyorsan bunu gönülden isteyeceksin ve bu yolda azimli olacaksın. Bu özellikler olduğu sürece insan her zorluğun üstesinden gelir.

En sevmediğim özelliğim sabırsız olmam demiştiniz. Kazanmak için hırs yaptığınız dan dolayı olabilir mi bu ?

Aynen öyle. Hırsı olan bir insanım. Piste çıkınca karşındakini hemen mağlup edip sonuca ulaşmayı planlıyorum. Sabırsız davranıp her şey bir anda olsun dediğim için çok önemli maçlarda yenildiğim de oldu. Sabırsız davranmasam kesin alacağım maçlardı.

Aklınızdan çıkmayan bir maç var mı?

2018 yılında Elmalı güreşlerinde Ali Gürbüz isimli kişiyle yarı final maçımız olmuştu ve maç o kadar uzadı ki 135 dakika sürdü. Bu maçı aklımdan çıkaramıyorum.

Vatandaşların sana ve mesleğine olan ilgisi nasıl?

Yağlı güreşin de bir sürü izleyicisi var. Küçümsenmeyecek bir rakam hem de. Tahminime göre futboldan sonra güreş gelir. Basketbol dan fazla izleyeni bulunuyor bence. Yağlı güreş biraz daha gündeme gelip ekranlarda olursa talep daha çok artar diye düşünüyorum.

İkiz kardeşiniz Turan Balaban ile Kırkpınar ikiz başpehlivan olarak yarışmayı amaçlıyorsunuz. Bu duruma kendinizi ne kadar hazır hissediyorsunuz?

“İkiz kardeşim ile ikimizin de hayali başpehlivan olmaktı. Biz inandık ve bunu başardık. Şimdi en çok istediğimiz şey ise Başpehlivanlar olarak finale kalmak. Bu çok zor bir şey ama asla imkansız değil