Sadakatsiz'den Kötü Haber Geldi! RTÜK Cezası Alan Dizinin Final Tarihi Kesinleşti mi?

Sadakatsiz'den Kötü Haber Geldi! RTÜK Cezası Alan Dizinin Final Tarihi Kesinleşti mi?

Kasım ayında RTÜK'ten idari para cezası alan Sadakatsiz, bu sefer yine gündeme düştü. Bazı izleyicilerin dizinin sahnelerinden rahatsız olup RTÜK'e şikayet etmesi üzerine Sadakatsiz final tarihiyle ilgili iddialar ortaya atıldı.

Sadakatsiz dizisi, bu kadar çok sevilmesinin yanı sıra bazı izleyicilerin de tepkisini çekiyor. Dizide yer alan aldatma sahneleri ve Türk televizyonlarında fazla rastlanmayan konuşmalar, izleyenlerin bir kısmının tepki göstermesine yola açtı. Bu konuda RTÜK'e gelen sayısız şikayetler de diziyle ilgili olumsuz karar çıkabileceğinin sinyalini verdi. RTÜK'ün bu şikayetleri ne zaman değerlendirip kararını açıklayacağı merak edilirken Sadakatsiz dizisi için gelen tepkileri sizin için derledik. Dizide yaşanan son gelişmelerin izleyicilerin şikayetlerinde büyük etkisi olduğu iddia edildi. Olumsuz örnek olabilecek bazı davranışların dizinin her bölümünde yayınlandığı da belirtilirken senaryonun değişmesi için sosyal medya hesabından paylaşım yapan pek çok kullanıcı bulunuyor.

Sadakatsiz Final Tarihi Kesinleşebilir

Sadakatsiz ile ilgili yapılan şikayetler artar ve RTÜK bu konuda bir yaptırım uygular ise dizinin final tarihiyle ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. Şu an için herhangi bir ceza veya diziyi sonlandırma durumu söz konusu değil. RTÜK'ün konuyla ilgili bir açıklamasının olmaması da henüz değerlendirme aşamasında olduğu ihtimalini arttırıyor. Aldatılan bir kadının aldığı intikamı konu alan dizide şu an için her şey farklı boyutta ilerliyor. İlk bölümlerdeki konusu ile şimdiki konusu farklı olan diziye olan tepki de artmakta. Ancak tepkili izleyicileri genele vurduğumuzda diziden memnun olan izleyici sayısı çok daha fazla. Bu yine de şikayetlerin önüne geçmede engel değil. 

RTÜK Sadakatsiz Şikayetine Ceza Verecek mi?

RTÜK'e yapılan Sadakatsiz şikayetleri karşılıksız mı kalacak? Bu konuyla ilgili pek çok iddia dolaşıyor ancak resmi kurumun izleyici kitlesine uygun olmayan bir şey gördüğü takdirde zaten diziye ceza verileceği biliniyor. Şimdiye kadar böyle bir şeyin yaşanmaması ise diziyle ilgili bir yaptırım olmayacağını düşündürttü.

Dizinin ilk başlarından son bölümlerine kadar aldatma sahnelerinin sürekli olarak gösterilmesi belki de en büyük tepkiyi çeken olayların başında geliyor. Ayrılıklar, boşanmalar ve aldatmalarla dolu olan bir dizinin bu tarz olaylardan beslenerek ilerlemesi tepkilerin temelini oluşturmakta. Yabancı bir yapımdan uyarlama olan Sadakatsiz dizisi, uyarlama yapılırken kendine has eklemelerle diziyi bir nebze özgünleştirdi.

RTÜK'ün daha önce vermiş olduğu cezaya bir yenisi eklenmedi. Verilen idari para cezasından sonra dizi yeni bölümlere kaldığı yerden devam etmişti. Herhangi bir aksama olmamasının yanı sıra RTÜK'ün bir daha ceza vermediği Sadakatsiz dizisine karşı tepkiler büyümeye devam ediyor. Bu aşamadan sonra sevilen yapım hakkında ne tür bir karar verilir bilmiyoruz. Kasım ayından bu yana diziyle ilgili bir yaptırım uygulanmadığı detayı göz önünde bulundurulursa bu saatten sonra yeni bir ceza ile karşılaşması pek mümkün değil gibi gözüküyor.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.