RTÜK Müge Anlı’dan Dolayı Birbirine Girdi! İşkence Görüntüleri Olay Oldu!

RTÜK Müge Anlı’dan Dolayı Birbirine Girdi! İşkence Görüntüleri Olay Oldu!

Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı programda yayınlanan işkence görüntülerinden dolayı RTÜK üyesi tepki gösterdi.

 

Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı programda yayınlanan işkence görüntülerinden dolayı RTÜK üyesi tepki gösterdi. RTÜK üyesi İlhan Taşçı, Müge Anlı’da yaşanan işkence görüntüleri için RTÜK’ün gereğini yapması için üst kurula rapor verdiği belirtilirken, programda işkence görüntülerinin flu yapılmadan yayınlanmasına da tepki gösterdi. 88 yaşındaki bir kadına gelini tarafından yapılan işkencenin görüntülerinin verildiği programa dair yaptırım uygulanması gerektiğini belirten Taşçı, RTÜK’ün televizyonlarda iki kişinin birbirine yakınlaşmasına bile karıştığını söyleyerek tepki gösterdi.

607424275542801ff8eebd45.jpg

RTÜK’e üye olan İlhan Taşçı, ATV kanalında yayınlanan Müge Anlı’nın programındaki işkence görüntülerine tepki gösterirken, bu konuya dair üst kurula gerekli raporların iletildiğini de söyledi. Kuruma dilekçe verdiğini belirten Taşçı, yayın ilkelerinin programda zedelendiğini belirterek tepkisini gösterdi. Program dışında RTÜK’e de tepki gösteren İlhan Taşçı; RTÜK’ün televizyonlarda en ufak erkek ve kadın yakınlaşmalarına engel olduğunu söyledi. Aynı RTÜK’ün 88 yaşındaki bir kadına uygulanan işkence görüntülerine bir şey demediğini söyleyen Taşçı, RTÜK’ün tepkisiz kalmasına da tepkisini gösterdi.

gelini-tarafindan-dovulen-yasli-kadinin-14073632-1703-amp.jpg

RTÜK’e yaşanan olaylardan kaynaklı rapor gönderen üye İlhan Taşçı, yetkililerin görevlerini yerine getirmesini istedi. Programda yayınlanan işkence görüntülerinin hiçbir şekilde flu yapılmasına bile ihtiyaç duyulmamasına tepki gösteren İlhan Taşçı, bu konuda RTÜK’ün tepkisiz kalmasını anlamadığını söyledi. Gerekli başvuruları yaptığını belirten İlhan Taşçı, yayın ilkelerinin Müge Anlı ile Tatlı Sert programında uygulanmadığını ifade etti ve yetkilileri göreve çağırdı.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.