Rihanna Batıyor! Çalışmalara Ara Verildi!

Rihanna Batıyor! Çalışmalara Ara Verildi!

Rihanna batmak üzereyken neler oldu? Rihanna geçtiğimiz yıl itibariyle batmak üzereydi bu süreçte müzik çalışmalarına ara verdi. Tekstil alanında modaya yöneldi, Rihanna adına bir iç çamaşır markası oluşturdu ve bugün markası yaklaşık 1 milyar dolarlık

Rihanna batmak üzereyken neler oldu? Rihanna geçtiğimiz yıl itibariyle batmak üzereydi bu süreçte müzik çalışmalarına ara verdi. Tekstil alanında modaya yöneldi, Rihanna adına bir iç çamaşır markası oluşturdu ve bugün markası yaklaşık 1 milyar dolarlık değer kazandı. Çok uzun zamandır en çok para kazananlar listesinde yer alan Rihanna yine rekora koştu.

screenshot-39.jpg

Rihanna kadın markası olan Fenty' yi pandemi sürecinde kapatmayı düşünüyordu. İflas etmek üzereydi herkes onun iflas ettiğini konuşurken Rihanna bugün % 150 büyüdü ve oluşturmuş olduğu iç çamaşır markasında başarıya ulaştı. Rihanna soyadını verdiğim markasını bugün bir milyon dolara ulaştırdı. Dergide  yayınlanan bir köşe yazısına göre iç giyim sektörü olan ve geçtiğimiz hafta 115 milyon dolar gelir elde etti.

screenshot-41.jpg

Yapılan  açıklamalara göre Rihanna durduğu yerde kendi kendine yine zengin oldu. Sanatla uğraşırken moda dünyasına adım atan ve 32 yaşında olan sanatçı geçen yıl Ekim ayında ABD'de kendi girişimi ile zengin olan kadınlar listesinde yer almıştı. Rihanna hem müzik ve hem kozmetikten elde ettiği gelirle 6 milyon dolarlık bir servete ulaştı.

Ünlü Sanatçı Batıyor

screenshot-40.jpg

Salgınla olan mücadelede 8 milyon dolardan fazla bağış yaptı. Aynı zamanda kendi girişimleri ile zengin olan kadınlar listesinde Rihanna'nın yanında birçok ünlü sanatçı da yer almaktadır. 2019 yılının en çok kazanan kadın müzisyeni oldu ve en çok kazanan kadın müzisyenler listesinde ilk sıraya yerleşti. Herkesin aklında ise Rihanna bu genç yaşta bu kadar Servet'e nasıl sahip oldu? Dünyaca ünlü sanatçı parasına nasıl para kattı?

screenshot-38.jpg

 Rihanna'nın sahip olduğu serveti yönetmek çok da kolay değil. Aslında bu servetini çok kısa bir süre içerisinde elde etti ve ticari zekası da bir hayli fazla. Bu  konuda işinde uzman ve profesyonel insanlarla çalışmayı tercih etti. Şöhretinin asıl sebebini sanatla uğraşmaya borçludur. Kariyerinin ilk dönemlerinde sadece sanatta ilgilenmiştir. Sanatla ilgilendiği sırada gelir kaynaklarını değiştirmiştir. Bu  şekilde tek bir işten değil de birden fazla işten para kazanmaya başlamıştır. Çalışmalarında kendisini hep çok gelir getirecek işlere imza atmıştır.

Neler Yaşandı

Sahnelerde, kaset çıkartırken hep ünlü firmalarla anlaşmış, işlerini hep onlarla yapmıştır ve gelen bütün teklifleri dikkatlice en ince ayrıntısına kadar incelişlerin. Birçok  ünlü moda firmasının tanıtım yüzü olmuştur. Armani, Puma gibi büyük şirketlerle çalışmıştır. Büyük markaların reklam yüzü olmak ve onlarla çalışmak sadece Rihanna için değil büyük firmalar için de ürünlerini milyonlarca ülkeye ve milyonlarca kişiye ulaşma fırsatı sağlamıştır.

Rihanna bu süreçte neredeyse iflas ediyordu muhasebecisinin yapmış olduğu hata sebebiyle iflas etmek üzereyken kalan 2 milyar dolarlık servetini katladı. Muhasebecisine dava açtı ve 10 milyon dolar kazandı. Emlak yatırımları ile ilgilendi sosyal medyayı kendine gelir kapısı olarak kullandı. Aynı zamanda bir yardım vakfı olan kuruluşta öğrenciler için burs fırsatı da sunmaktadır.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.