Oyuncu Ve Manken Olan Meral Kaplan Kızının Velayetini Kaybetti

Oyuncu Ve Manken Olan Meral Kaplan Kızının Velayetini Kaybetti

Oyuncu ve eski manken olan Meral Kaplan ile iş adamı Erhan Kanioğlu boşandı. Altı yaşında kızları olan çiftin velayeti babaya veren mahkeme; oyuncu Meral Kaplan’ın Erhan Kanioğlu' na karşı 200.000 TL tazminat verilmesi hükmetti.

Oyuncu ve eski manken olan Meral Kaplan ile iş adamı Erhan Kanioğlu boşandı. Altı yaşında kızları olan çiftin velayeti babaya veren mahkeme; oyuncu Meral Kaplan’ın Erhan Kanioğlu' na karşı 200.000 TL tazminat verilmesi hükmetti.

screenshot-79.jpg

Oyuncu ve eski manken olan Meral Kaplan ile iş adamı eşi Erhan Kanioğlu boşandı. Altı yaşında olan kızlarının velayetini mahkeme babaya verdi. Meral Kaplan ise iş adamı olan eşi Erhan Kanioğlu' na 200.000 TL tazminat ödemesine karar verildi.

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’ nde görülen boşanma için Meral Kaplan ve taraf avukatları duruşmada hazır bulundu. Erhan Kanioğlu ise duruşmaya gelmedi. Gizlilik kararı sebebiyle basın mensupları ve izleyici alınmayan davaya Kaplan ve Kanioğlu' nün boşanması karar kılındı.

TAZMİNAT ÖDEMESİNE HEKMEDİLDİ

Meral Kaplan ve eşi iş adamı Erhan Kanioğlu' nün altı yaşındaki kızlarının velayeti babaya verildi. Bununla kalmayarak da Meral Kaplan eşi Erhan Kanioğlu’ na 150.000 TL manevi 200.000 TL tazminat ödemesi hükmedildi.

“ŞİDDET GÖRDÜĞÜMÜ İSPATLAYAMADIM”

screenshot-80.jpg

Mahkeme sonrası basın açıklamasında bulunan Meral Kaplan, gözyaşları içinde “Çocuğum dünyaya geldiği günden beri mahkemelerdeyim. Şiddete uğrasam da ispatlayamadım” dedi.

37 yaşında olan oyuncu ve eski manken, “ Mahkeme bir anda 6 yaşında olan çocuğumu benden aldı. Bir de üzerine tazminat ödemeye karar verdi. Ben bu durum karşısında pes etmeyince çocuğumun velayetini benden aldı ama buna izin vermeyeceğim. Ruh sağlığım için benden rapor istediler, her şey tamam bir sıkıntım yok. Mahkeme hiç bir gerekçe gösteremedi” ifadelerini kullandı.

“VERİLEN KARAR HUKUKA UYGUN DEĞİLDİR”

Meral Kaplan’ ın avukatı ise “Mahkemenin kararına istinaf edeceğiz. Verilen karar hukuka uygun değil. Müvekkilime atfedilen suçlar somut ve inandırıcı delileri yoktur” dedi.

Meral Kaplan’ ın avukatı, “Altı yaşında olan kızı için babasının sürekli yurt dışını gidip geliyor, bu çocuk anneye  muhtaç. Çocuğun fiziksel ve ruhsal gelişimi için annenin yanında olması gerekiyor” şeklinde açıklama yaptı.

NE OLMUŞTU?

Ünlü oyuncu ve eski manken Meral Kaplan, 2018 yılında evlenen iş adamı Erhan Kanioğlu’ na kendisini aldattı yönünde iddia ederek boşanma davası açmıştı. Meral Kaplan, boşanmak için Erhan Kanioğlu ’ndan 2 milyon TL tazminat isteyerek çocuğunun velayetini istemişti.

İş adamı Erhan Kanioğlu da Meral Kaplan’ ın davasına karşı boşanma davası açarak Meral Kaplan’a 1 milyon TL manevi 50.000 TL maddi tazminat istemişti.

 

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.