Mustafa Sandal Hakim Karşısına Çıktı

Mustafa Sandal Hakim Karşısına Çıktı

Yazdığı kitapla gündeme gelen ' Beni Ağlatma' adlı yazdığı kitapta ilişki yaşadığı kişinin Defne Samyeli olduğunu söylemesiyle şarkıcı Mustafa Sandal' ı şikayetçi oldu.

Yazdığı kitapla gündeme gelen ' Beni Ağlatma' adlı yazdığı kitapta ilişki yaşadığı kişinin Defne Samyeli olduğunu söylemesiyle şarkıcı Mustafa Sandal' ı şikayetçi oldu. Şarkıcıya hakaret suçundan 2 aya kadar hapsi istenen Sandal, ' Dostluğumuz söz konusuydu. Fakat aramızda bir aşk yaşanmadı, yazdığım kitabımda kendisine iltifat ettim kendisine bir hakaret etmedim. Kendisine karşı kötü niyetim ve hakaretim yoktur, suçsuzum ve beraatımı talep ediyorum” dedi.

Dava İstanbul 2.Asli Ceza Mahkemesinde duruşmaya katılan sanık Mustafa Sandal kendisi katılırken şikayetçi Defne Samyeli’ yi ise avukatı temsil etti.

Mustafa Sandal, mahkemede  kimlik tespitinde kendisinin sanatçı olduğunu söylerken aylık gelirinin de 25bin lira olduğunu söyledi.

Arkadaşlığımız ilişkiye müsait bir durumdaydı

screenshot-2.jpg

Mustafa Sandal ifadesini şu şekilde  kendisini savundu; Başta kendi annem olmak üzere tüm bayanlara saygıda kusur etmemeyi kendime bir ilke olarak gördüm. Bu durumda ve bu şartlar altında böyle bir ifade vermekten üzüntü duyduğunu belirtmek isterim. Yazdığım kitabımda yaşadığım bazı anlarımı paylaştığım ve dönemi yansıttığım hatıralara yer almasını sağladım. Sayın Defne Samyeli ile danışıklılığımız ve arkadaşlığımız söz konusu oldu.

screenshot-4.jpg

Fakat aramızda aşka dönüşen bir ilişki yaşanmadı. Yazdığım kitapta Defne Samyeli hanım efendiye bir değil bir kaç yerinde iltifatlar da bulundum. İlişkimiz aşka dönme potansiyeli olan bir durum vardı ama yeni patlayan starın ‘sevgilisi olmaz’  mantığıyla kendisine bir daha görüşmememiz gerektiğini ilettim. Kendisi de bu sözlerim karşısında kendinden emin bir şekilde ‘o halde görüşmemize gerek yok’ dedi. Benim bu düşüncemden dolayı aramızda yaşanacak bir şey olmadı. Ben o yazdığım sözlerde bu ifadeleri kullanmaya çalışmıştım. Aslında kitabımda kendisine iltifatta bulundum.

Sayın Defne hanımın bu durumdan rahatsızlık duyduğunu anlayınca kitabımdan o bölümü çıkardım. Kendisinin bu yazdığım sözleri hakaret olarak algılamasına şaşırmış durumdayım. Kendisine karşı bir hakaret kastım kesinlikle yoktur. Suçsuzum ve beraatımı talep ettiğini belirtmek istiyorum. Ünlü şarkıcı  Mustafa Sandal, hâkimin hükmün  hakkında bilginin  açıklanmasını geri uygulanmasını isteyip istemediğini ilişkin sorusuna Mustafa sandal talebe ‘isterim’ dedi.

ŞİKAYETÇİ DEFNE SAMYELİ’NİN AVUKATI SANIĞIN CEZALANDIRILMASINI TALEP ETTİ...

screenshot-3.jpg

Defne Samyeli' nın avukatı ise, ' Sanığın hakkındaki şikayetimiz devam etmektedir. Sanığın yüce mahkemeye sunduğu savunmayı red ediyoruz. Sanık kitabının bahsettiği bölümünde müştekiye ' Aralarındaki ilişkileri gizli olarak yürütebileceklerini söylediğimde defne hanım da bana hak vererek beni terk etti. ‘ gibi ifadeler kullanılmaktadır. Böyle bir  cümlenin yazila bilmesi için öncelikle bir ilişkinin olabilmesi gerekmektedir. Bir başka durum ise aralarında bir ilişki yaşanmadığı halde yaşanmış bir ilişki var gibi gösterilip müvekkilimin şeref ve saygınlığına hakaret etmiş sayılmaktadır. Bunlardan ötürü sanığın cezalandırılmasını talep de bulunuruz’ şeklinde ifade etti.

Duruşma , sanık  tarafından yazılan  11 Ocak 2020’de yayınlanan  “Beni Ağlatma” ismini verdiği kitabın bir bölümünde, müştekiye Defne Samyeli hanım efendiye hakaret ettiği  anlamda dava açıldığını hatırlattı.

Sanığın, müşteki  Defne Samyeli’ ye yönelik “Türkiye’nin en güzel ve en akıllı kadınlarından biri olduğunu  sahnelerde fırtınalar gibi estirdiğini söyledi. Hem çok güzel bir bayan , hem de zekasıyla insanı kendine  hayran bırakan bir etkisi  vardı. Geriye dönüp baktığımda düşünme tarzıma gülmeme rağmen hanımefendiyi  kız arkadaş olarak tanıtamayacağımı , aramızdaki ilişkiyi gizli olarak sürdüre bileceğimizi söyleyince Defne hanımda bana hak vererek ve beni terk etti...” şeklinde sözler söylemesinin kendisine karşı bir  hakaret suçuna oluşturacak tarzda olmadığı, suçun yasal bir unsurun oluşmadığı kanaatiyle beraatine karar verilmesini mahkemeden  talep etti.

Müşteki, Defne Samyeli’nin avukatı, savunmaya katılmadıklarını söyleyerek, kendilerine süre talep etti.

Sanık Mustafa Sandal’ın avukatı  ise “ savunmaya katılıyoruz.  Yargıtay’ ın  kararı var, yorum yoluyla suçlama tarzı bir ceza yapılamaz. Yazdığı kitapta ‘İlişki’ kelimesinin  yazılan yazının  bütünlüğü dikkate alınmaksızın, zorlama tarzında suçlama yapılıyor. Sanık Mustafa Sandal kamuoyunca tanınan bir ünlüdür. Kendisinin yaşadığı ilişkileriyle gündeme gelmesi gayet normaldir. Müvekkilim sayın Mustafa Sandal' ın beraatine karar verilmesini talep ediyoruz” dedi. Duruşma, şikayetçi Defne Samyeli tarafına süre verilerek, ertelenmesine karar verildi.

Mustafa Sandal duruşma çıkışında basın mensuplarına sorularını yanıtlayarak, “Böyle bir mesele ile adli makamımızı meşgul etmekten dolayı kendimi şu an gerçekten çok üzgün hissediyorum, mahkeme hakkımda  ne karar verecekse ona da saygı duyacağımı belirtmek isterim. Mahkeme  haftaya  zaten kararını belirtecek, savcı da hakkımda beratımı istedi” şeklinde ifade etti.

 

 

 

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.