Dizilerin Yerine Programlar Geliyor! Koronavirüs Etkisi Sektörü Ciddi Şekilde Vuruyor!

Dizilerin Yerine Programlar Geliyor! Koronavirüs Etkisi Sektörü Ciddi Şekilde Vuruyor!

Bu akşam itibariyle ATV kanallarında son kez yayınlanacak olan Hercai dizisi final yapıyor. Hercai’nin son zamanlarda reytinglerde büyük bir düşüş yaşadığı da hesaplara katılınca böyle bir kararın gelmesinin sürpriz olmadığı belirtildi.

 

Bu akşam itibariyle ATV kanallarında son kez yayınlanacak olan Hercai dizisi final yapıyor. Hercai’nin son zamanlarda reytinglerde büyük bir düşüş yaşadığı da hesaplara katılınca böyle bir kararın gelmesinin sürpriz olmadığı belirtildi. Öte yandan ATV’nin Pazar günleri için Hercai dizisi yerine yarışma programı koyacağı öğrenildi. Hercai’nin yeterli reyting seviyelerine ulaşamamasından kaynaklı final yapması istenirken, Alev Alev ve Ramo adlı dizilerin de final yapması veya final kararı alması yine reytinglerden kaynaklı oldu.

1568795543870.jpg

Kanallar koronavirüs sürecinde kıyasıya bir rekabet içerisine girerken; koronavirüs sürecinin bu sektörü ciddi anlamda olumsuz etkilediği net bir şekilde görülüyor. Normal şartlarda oyuncu, yönetmen ve senaristler, dizilerin uzun olmasından kaynaklı şikayetlerini dile getirirken, pandemi sürecin 2-2,5 saatlik haftalık dizi yayınlamanın oldukça zor ve maliyetli olduğu konuşuluyor. Set çalışanlarının sürekli test olmaları ve dikkatlerden kaynaklı masrafların neredeyse iki katına çıkmasından kaynaklı birçok dizi için final kararları alınırken, bu süreçte program yapmanın daha mantıklı olacağı konuşuluyor. Özellikle yarışma programlarının daha az maliyet ve çaba istemesi nedeniyle neredeyse dizilere göre yarı yarıya karlı olduğu fikri ile birçok kanalın son zamanlarda böylesi programlara giriştikleri görülüyor.

maxresdefault.jpg

ATV’de final yapacak olan Hercai’nin yerine yüksek sesle Kim Milyoner Olmak İster adlı programın geleceği konuşulurken, ATV yetkililerinin dizi ile program kıyasında programın kendileri için daha karlı olduklarına dikkat çektiler. Bu bağlamda final yapacak olan Hercai’nin yerine Pazar günler ATV’nin Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programını vizyona alacağı düşünülüyor. Diğer kanlarlın da yarışma programları üzerinde çalıştıkları öğrenilirken, günlerde bazı dizilerin yerine yarışma programlarının konması fikri üzerinde durulduğu ifade edildi.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.