Didem Arslan Yılmaz'ın Ortaya Çıkardığı Sahte Gelin Çetesi Yakalandı!

Didem Arslan Yılmaz'ın Ortaya Çıkardığı Sahte Gelin Çetesi Yakalandı!

Sahte gelin çetesinde sona doğru gelindi. Pek çok sahte gelinin ve içerisinde yöneticilerinde olduğu büyük bir şebeke çökertilmiş oldu. Sahte gelin çetesinin yaptığı dolandırıcılıklara karşı programda pek çok itirafçı önemli gelişmelere imza atmıştı.

Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme programında 1,5 aydır süren ve birçok kişinin mağdur olduğu sahte gelinlerle ilgili gelişmeler yaşandı. Milyonlarca TL değerindeki altını ve nakit parayı dolandırdıkları öğrenilen gelinler, öncelikle bir annenin kızının eve dönmesi için başlattığı çağrı gitgide büyüdü ve kızın annesi ile görüşmesinin ardından gözünü para hırsı bürümüş bir şebeke ortaya çıktı. Şebeke ile ilgili çeşitli itiraflar gündemdeki yerini korurken izleyiciler dolandırıcılık yapan şebekenin üst rütbelilerinin birer birer ifşa olmasını seyretti. Özellikle de ülkemizde evlenme vaadi ile kandırılan insanların sayısı her geçen gün artıyor. Pek çok sahte gelin evlilik sözü vererek sahte bir nikah ile nikaha ait altın ve paraları alarak ortadan kayboluyor. Artan bu dolandırıcılık vakalarının temellerinden biri olan şebekeye ulaşıldı. Bu da annenin kızını çeteden kurtarmak için yaptığı çağrı sonucu mümkün hale geldi.

Sahte Gelin Çetesi Çökertildi

Melisay isimli sahte gelinin itirafları sonucu çeteye bağlı hareket eden imam nikahlı eşi Emirhan gözaltına alındı. Böylelikle çete yavaş yavaş çökmeye başladı. Aradan geçen 1,5 ayın ardından sahte gelinlerle ilgili yürütülen operasyonlar titizlikle sürdü. Eş zamanlı gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Özellikle de çetede sahte gelinlerin haricinde o gelinleri yöneten ve emir komuta zincirinde zirveyi paylaşan Derya Akkuş da emniyet birimleri tarafından yakalandı. 

Her Sene Milyonlarca TL Dolandırıyorlar

Bu tarz sahte evlilik çeteleri yalnızca bununla sınırı değil. Henüz yakalanmamış ve faaliyette olduğu tahmin edilen birçok şebeke bulunuyor. İnsanların paralarını ve değerli ziynet eşyalarını evlenme bahanesi ile alıyorlar ve ortadan kayboluyorlar. Bu konuda çalışmaların yürütüldüğü bilinmekte. Özellikle de araştıran ve sorgulayan Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme programında bu tarz vakaların üzerine titizlikle yaklaşılıyor. Böylelikle insanların hakkını gasp eden çetelerin çökertilmesi konusunda emniyet ile iş birliği içerisinde olunuyor. 

Yalnızca dolandırıcılık olaylarında değil, çeşitli kayıp vakalarında da aynı titizlik sergilenmektedir. Müge Anlı ve Didem Arslan'ın sunduğu programlar bu konuda insanlara ışık tutuyor ve konuyla ilgili bilgisi olanların da suçluların yakalanması açısından önemli deliller ortaya sunmasına yarıyor.

Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme Çeteyi İfşa Etti

Sahte gelin çetesinin ortaya çıkmasında Didem Arslan Yılmaz'ın katkısı şüphesiz büyük. Henüz programa başlayalı bir sene dahi olmamasına rağmen televizyonculuktaki tecrübesi ve sorgular kişiliği ile çeşitli vakaları başarıyla çözdü. İçlerinden en çok ses getireni ise şüphesiz sahte evlilik çetesi oldu. Şimdi ise farklı vakalar üzerine yoğunlaşmakla beraber kurduğu ekip ile olaylara hassasiyetle yaklaşıyorlar.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.