Atiye'nin Üçüncü Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?

Atiye'nin Üçüncü Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?

Türk televizyon tarihinin konusu ve çekimleri ile en dikkat çeken dizilerinden birisi de Atiye oldu. İlk iki sezonu çok sayıda kişi tarafından izlenen Atiye'nin gelecek sezonunun ne zaman yayınlanacağı merak konusu oldu. Başrolünde beren Saat'in oynadığı

Atiye'nin Üçüncü Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?
Türk televizyon tarihinin konusu ve çekimleri ile en dikkat çeken dizilerinden birisi de Atiye oldu. İlk iki sezonu çok sayıda kişi tarafından izlenen Atiye'nin gelecek sezonunun ne zaman yayınlanacağı merak konusu oldu. Başrolünde beren Saat'in oynadığı Aitye, ressam bir kadının hayat hikâyesi ve geçmişindeki sırları ortaya çıkarmaya çalışmasını konu alıyor. Ressam Atiye'nin hikâyesi aynı zamanda Türkiye'deki en eski yerleşim yerlerinden birisi olduğu tespit edilen Urfa'daki Göbeklitepe'nin hikayesi ile çakışıyor. Buraya sebebini anlamadığı bir yakınlık hisseden Atiye, bunun nedenini anlamaya çalışırken dizinin hikâyesi de gelişiyor. Bu hikâyede karşısına çıkan Mehmet Günsur'un oynadığı arkeolog Erhan karakteri de Atiye'nin hikâyesinde önemli bir yer kaplıyor.
Mistik Güçler Meselesi
Atiye nedenini çözmediği bir şekilde kendisini Göbeklitepe'ye doğru giderken aynı zamanda bazı mistik güçleri olduğunu fark ediyor. Geçmişten gelen ve Göbeklitepe'de karşılaştığı şeylerden öğrendiği kadarıyla bu güçler kendisine büyüklerinden geçmiş. Bir sembolün peşinden giderken Atiye dizisi mitolojik öğelerden güç alarak yoluna devam ediyor. Paralel evrenler ve doğurganlık meselelerine değinen dizinin başkahramanı aslında iflah olmaz bir resliast. Ama karşılaştığı gizemli olayların gerçek olduğunu fark ettikçe hikâyesi daha da ilginç hale geliyor. 
İkinci Sezonda Neler Olmuştu?
Paralel evrenler tartışması ikinci sezonda daha da öne çıkıyor. Üstelik bu sezonda Atiye'nin tam üç tane de rehberi oldu. Artık yanında annesi, teyzesi ve aynı zamanda anneannesi de var ve ona rehberlik ediyor. İkinci sezonun başında itibaren ilk sezondaki pek çok olayın gerçek olmadığını öğreniyoruz. Bütün bildiklerimiz darma duman olunca Atiye'nin ikinci sezondaki yolculuğu da daha ilginç hale geliyor. Göbeklitepe'de başka bir boyuta geçen Atiye, kardeşinin hayatta olduğu yeni bir paralel evrenle karşılaşıyor. Ama bu evrende ne kendisi ne de Göbeklitepe hiç var olmamış. Bu durumu çözmeye çalışırken mistik bir kötü karakter olan Tim Seyfi de hikâyeye katılıyor. Hikâyenin bundan sonra nasıl devam edeceği gerçekten merak konusu, çünkü üçüncü sezonda bu paralel evrenler meselesinin nereye doğru evrileceği gerçekten merak ediliyor. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.