Mobil

LG V60 ThinQ Tasarım Bilgileri Gelmeye Devam Ediyor

Akıllı telefon pazarındaki yerini Xiaomi, Oppo ve bunun gibi bazı şirketlere kaptıran LG, yeniden söz sahibi olabilmek için V60 ThinQ ile piyasaya girmeyi planlıyor. 

Mobile World Congress 2020’de (Dünya Mobil Kongresi) tanıtılmasına kesin gözle bakılan LG V60 ThinQ’in tasarımı ortaya çıktı. Özellikle sızdırılan arka kapaklardan anlaşıldığı üzere cihaz iki farklı renk seçeneği ile kullanıcılara buluşacak. 

Akıllı telefon pazarında tekrardan etkili olmak ve rakiplerini geçmek adına çalışmalar yapan LG’nin MWC 2020 etkinliğinde kullanıcılara tanıtacağı telefonu LG V60 ThinQ ile alakalı bilgiler gelmeye devam ediyor. LG V50 ThinQ’te olduğu gibi çift ekran aksesuarıyla piyasaya sunulacak cihaz, 5G desteğine de sahip olacak. Ayrıca sızdırılan görsellere göre arka kameranın yatay şekilde konumlandırılacağı ve arka tarafta dörtlü kamera kurulumunun bulunduğu da ortaya çıkmış oldu.

Özellikle Türkiye’deki Pazar payını ciddi şekilde kaybeden LG’nin yeni amiral gemilerinde Qualcomm’un Snapdragon 865 modelli işlemcisini kullanacağı ifade ediliyor. Ayrıca cihazla ilgili bütün bilgilerin çok kısa bir süre içerisinde kullanıcılarla paylaşılması beklenmekte. 

Samsung ve Xiaomi’ye Rakip Olacak

LG’nin yeni telefonları, Samsung Galaxy S11 ve Xiaomi Mi10’a rakip olarak piyasaya sürülecek. Bu konuda çalışmalar yapan LG ekibinin eksiklikleri tespit ettiği ve kullanıcı taleplerine göre son hazırlıkları yaptığı ifade ediliyor. 

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı