Mobil

LG G9 ThinQ Çıkış Tarihi ve Özellikleri Ortaya Çıktı

Merakla beklenen LG G9 ThinQ hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.

Akıllı telefon piyasasındaki eski gücünü kaybeden ve kullanıcılarını bir türlü mutlu edemeyen LG, çıkış yolu arıyor. Firmanın G9 ThinQ modeli merakla beklenirken telefon hakkında bazı bilgiler gelmeye başladı. 

Son birkaç senedir durgun olan ve akıllı telefon pazarındaki gücünü kaybeden LG’de gözler G9 ThinQ modeline çevrildi. Bu model ile sıçrama yapmayı planlayan şirketin ayrıca kullanıcılarını memnun edecek hamlelere imza atacağı da belirtiliyor. Bu arada G9 ThinQ modeli hakkında ilk detaylar da gelmeye başladı. 

LG G9 ThinQ Şubat Ayında Tanıtılması Planlanıyor

Bilindiği üzere LG, bütün telefonlarını Şubat ayında tanıtmıştı. Gelen bilgiler, G9 ThinQ modelinin de Şubat ayındaki MWC etkinliğinde görücüye çıkacağını doğruluyor. Ayrıca telefonun 800-900 dolar arasında piyasaya sürüleceği ve sahiplerini bekleyeceği de düşünülmekte. 

Bazı iyileştirmeler yapan ve telefon performansını birinci plana alan LG’nin işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 865’i kullanmasına neredeyse kesin gözüyle bakılmakta. Ayrıca yeni çıkacak G9 ThinQ modelinde arka kısımda 4, ön kısımda ise 2 kamera olacağı düşünülmekte.

Kulaklık Girişi 3.5mm Olarak Kalacak

Pek çok marka kulaklık girişini değiştirmiş ve bu konuda orta sınıf telefonlardan ayrılmayı amaçlamıştı. LG’den gelen haberlere göre G9 ThinQ modelinde yine 3.5mm kulaklık girişi kullanılacak. Şirket, bu sayede daha fazla satmak ve kullanıcılar tarafından tercih edilmek isteniyor. 

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı