Mobil

LG G9 Modelinin Tasarımı Belli Oldu

Son dönemde yaptığı hamlelerle başarısız olan ve akıllı telefon sektöründe güç kaybeden LG, yeni telefonu G9 ile kaybettiği prestiji geri kazanmak istiyor.

2010’lu yılların başlarında yükselişe geçen ve akıllı telefon pazarında iyi bir yer edinen LG, beklenmedik bir şekilde düşük yaşamış ve ciddi şekilde güç kaybetmişti. Şirket hakkında G serisinin bitirileceğine dair pek çok iddia ortaya atılsa da LG, yeni telefonu G9’u piyasaya sürerek tekrardan rekabet içerisine girmeye hazırlanıyor. 

LG G9’un Tasarımı Ortaya Çıktı

LG’in amiral gemisi G serisinde bu yıl farklılıklar olduğu gözleniyor. Önceki amiral gemisinde üç kamera kullanan şirket, G9 ‘da arka bölümde dörtlü kamera kurulumuna yer veriyor. 

Xiaomi, Samsung ve Huawei gibi ünlü şirketler kavisli telefon tasarımına önem verirken LG’nin bunu benimsemediği ve G9’da eskisi gibi düz tasarım ile devam ettiği görülüyor. Ayrıca cihazın en az 6.7 inç olacağı anlaşılıyor. 

G8’de arkada bulunan parmak izi okuyucunun ön bölümde ekrana yerleştirildiği anlaşılırken, damla çentik ön kameranın yine ekranda yer alacağını söylemek mümkün. 

SIM kart yuvasını üst bölüme taşıyan ve 3.5 mm jack girişini kullanacak LG G9, kamera çıkıntısıyla birlikte 9.4 mm kalınlığında olacak. Şubat ayında düzenlenecek MWC etkinliğinde tanıtılması beklenen LG G9’un kullanıcılar tarafından beğenilip beğenilmeyeceği henüz bilinmiyor.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı