Mobil

LG G Serisi Akıllı Telefonlar Son Buluyor

LG G serisi için üretim son bulabilir. Yeni bir seri mi geliyor?

Güney Koreli teknoloji devi LG, akıllı telefon m-pazarında amiral gemisi akıllı telefonları G serisi adı altında pazara sunuyor. Markanın bir G serisi akıllı telefonları var bir de V serisi amiral gemisi akıllı telefon modelleri var.

Fakat LG son yıllarda satışlardan pek memnun değil. Özellikle LG G serisi akıllı telefonların satışlarının istenen seviyelere çıkamadığı biliniyor. Sadece istenen seviyelere çıkılmaması değil, sürekli olarak satışlarda düşüş yaşanması da söz konusu. Hal böyle olunca markanın radikal bazı kararlar almaya başladığı iddia edildi. İddialara göre bu kez çok ciddi bir adım atılacak.

LG G Serisi Son Bulabilir

LG’ye yakın kaynaklar tarafından edinilen bilgilere göre yeni seri akıllı telefonlarda G serisi sunulmayacak. Uzun süredir markanın amiral gemisi serisi olarak kullanılan akıllı telefonlara son verilecek. Artık söz konusu modellere yeni bir seri eklenmeyecek.

LG G

Bunun dışında mevcut olan serilerin de üretimi durdurulacak. Yeni akıllı telefonların sunulması için daha farklı bir strateji izlenecek. Yorulan ve yıpranan G serisi yerine yeni bir Premium ürün sınıfının geleceği bilgisi var.

Henüz bu telefonların özelliklerinin neler olacağı ve en önemlisi de nasıl isimlendirileceği konusunda kesin bilgiler yok. Rakiplere göre daha uygun fiyatlı olması beklenen serinin ne zaman tanıtılacağını zaman gösterecek.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı