Bilim & Teknoloji

LG, 8K Televizyon Modelleriyle Geliyor

LG 8K TV modelleri için hazırlıklarına başladı. Yeni TV modellerinde neler sunulacak?

CES hızla yaklaşıyor. CES etkinliği öncesinde markalardan iddialı açıklamalar da gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bu konuda ilk olarak Samsung açıklama yapmıştı. Bir yandan televizyon tanıtımları yapacağını duyuran firma hemen sonrasında ise akıllı telefonları için ardı ardına paylaşımlar yapmaya başladı.

Yeni akıllı telefon modelleri için paylaşımlar yapan firmanın hemen sonrasında bu kez ise LG tarafından bir açıklama yapıldı. LG tarafından yapılan açıklama sonrasında 8K destekli akıllı TV modellerinin duyurulacağı belirtildi.

LG 8K TV Modelleriyle Dikkat Çekecek

Markanın açıklamalarında oldukça iddialı detaylar öne çıkıyor. Öyle ki açıklamalara göre yeni TV modellerinde 8K çözünürlük desteği sunulacak ancak gerçek anlamda 8K göreceğiz. Yazılımsal ya da farklı bir sistemle 8K yükseltme yapılmayacak.

LG 8K TV

Televizyonlar gerçek 8K çözünürlük değerini destekleyecek. Tanıtılacak olan televizyonların panel kısmında ise 2 farklı panel sunduğunu görmek mümkün olacak. İlk olarak 77 ve 88 inçlik iki farklı OLED panelin sunulduğunu göreceğiz. Yine bu modellerde de gerçek 8K desteği sunulacak.

Bunun dışında ikinci kısımda ise 65 inç ve 75 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu sunulacak. Nanocell LCD olarak gelecek olan bu diğer paneller de yine 8K desteğine sahip olacak. Akıllı TV modellerinin fiyatlarının ve özelliklerinin neler olacağı ise net değil.   

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı