Mobil

Lenovo Z6 Pro İşlemcileri Açıklandı

Lenovo Z6 Pro modelleri için işlemciler kesinlik kazandı. Lenovo Z6 Pro içerisinde kullanılan işlemciler hangileri olacak?

Lenovo, yeni akıllı telefon modelleri için dikkat çeken paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Marka ilk olarak MWC 2019 etkinliğinde Lenovo Z6 Pro akıllı telefonları için bazı bilgiler paylaşmıştı. Yeni akıllı telefonların özellikle kamera kısmında fark yaratacak modeller olacağı böylelikle kesinlik kazanmıştı.

Hyper Video adı verilen özel bir kamera teknolojisiyle beraber gelen akıllı telefonların kamerası bir yana, sistem özelliklerinin neler olacağı da merakla bekleniyordu. İşte bu konuda en önemli bilgi paylaşıldı. İşlemciler netlik kazandı.

Lenovo Z6 Pro Yeni İşlemcileri Kullanacak

Yeni bir kamera teknolojisi kullanacak olan Lenovo Z6 Pro akıllı telefonlarında en önemli detay işlemciler olacak. Serinin amiral gemisi işlemci modellerine sahip akıllı telefonlar olacağı konusunda bilgiler paylaşılmıştı. Paylaşılan son görsele göre beklentiler karşılanacak ve Snapdragon 855 serisi işlemciler kullanılacak.

Paylaşılan poster görsellerinde yeni akıllı telefonların Snapdragon 855 serisi işlemcileri kullanacağı bir nevi netlik kazanmış oldu. 7 nm üretim sürecinin bir ürünü olan yeni işlemciler, Lenovo Z6 Pro akıllı telefonlarını amiral gemisi sınıfına dahil etmiş olacak.

Lenovo Z6 Pro

Yeni akıllı telefonların, 7 nm üretim sürecinden çıkmış olan amiral gemisi işlemcilerinin yanında kamera kısmında da yeni bir rekora imza atılabileceğinden söz ediliyor.

Henüz bunun için resmi bir bilgi paylaşımı yok ancak telefonların kamera kısmında 100 MP değerine sahip bir arka kamera ile gelebileceği bilgisi var. Sensör çözünürlüğü değil ancak yazılımsal ve işlemci artılarıyla beraber birden fazla fotoğrafı birleştirerek bu değere ulaşan bir telefondan söz ediliyor.

100 MP kamera, Snapdragon 855 işlemcileri, yenilenmiş olan ekran kısmı ve daha birçok artıyla beraber gelmesi beklenen akıllı telefonların tanıtımından sonra daha net bilgiler paylaşacağız. Şimdilik işlemcilerin kesinleştiğini öğrenmiş olduk.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı