Mobil

Lenovo Z6 için İlk Özellikler Gözüktü

Lenovo Z6 modeli için yeni bilgiler ortaya çıktı. İddialı akıllı telefonlar olarak gelmesi beklenen Lenovo Z6 modeli için ortaya çıkan detaylar neler? Nasıl bir akıllı telefon modeli beklentimiz var?

Akıllı telefonlarını genelde orta segment sınıflar içerisinde tutan Lenovo, bu durumu değiştirecek akıllı telefon modelleri için çalışmalara başlamıştı. Markanın Lenovo Z6 akıllı telefon modeliyle beraber amiral gemisi serilerine iddialı bir giriş yapmasını bekliyorduk. Beklendiği gibi de oldu.

Lenovo Z6 modeline ilişkin ortaya çıkan bilgiler, yeni nesil akıllı telefonların ne kadar başarılı olacağını ve amiral gemisi modellerine rakip olacağını gösteriyor. Özellikle telefonların Pro modeli için beklentiler oldukça yüksek. Ana modelin dışında Pro modelinin amiral gemisi serisine dahil olacağını ekleyelim.

Lenovo Z6 Neler Sunacak?

Ana modelde 3 arka kameranın kullanılacağı ortaya çıkmış durumda. Paylaşılan son bilgilere göre ana modelde 3 arka kamera bulunacak ve bu kameralar üst üste sıralı olacak. Köşeye konumlandırılacak olan kamera alanının hemen yanında ise flaş ışığının yer aldığını görmek mümkün olacak.

Pro modelinde ise 4 kamera kullanıldığını göreceğiz. 3 arka kameranın dışında bir de 4.kamera kullanılacak ve bu kamerada ana kameraların hemen altında konumlandırılacak. Bunun dışında arka kapağı cam kaplama olması bekleniyor.

Lenovo Z6

Lenovo Z6 akıllı telefonların işlemci kısmında ise Snapdragon 730 serisinin kullanıldığını görmek mümkün olacak. Ana modelde Snapdragon 730 işlemcileri kullanılacak ancak Pro modelde amiral gemisi modellerinde yer alan Snapdragon 855 işlemcilerine yer verileceği açıklanmıştı.

Amiral gemisi olarak adlandırılacak olan bu modelin içerisinde yer alacak olan işlemcilere ek olarak 12 GB RAM bellek miktarının da gelmesi de büyük bir artı. Bunun dışında telefonların daha ne gibi özelliklerinin olacağı ise kesin değil.

En azından işlemci kısmında amiral gemisi olacak olan bir akıllı telefonun geleceğini biliyoruz. Geri kalan detaylar için Lenovo tarafından yapılan açıklamaları beklemek gerekecek.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı