Haberler

Lamborghini Huracan Spyder Hız Testi Yayınlandı

Lamborghini Huracan Spyder için yeni testler paylaşıldı.

İtalya’nın en ünlü otomobil firmalarından biri olan Lamborghini, her geçen gün iddiasını biraz daha arttırmaya devam ediyor. İtalyan devi bu kez Lamborghini Huracan Spyder modeliyle gündemde. Kısa süre önce yapılan hız testiyle beraber aracın ne kadar iddialı olduğu da ortaya çıkmış oldu.

Lamborghini Huracan Spyder 315 km/s Hıza Çıktı

Yapılan testle beraber aracın kendi hız rekorunu kırdığı görülüyor. Florida’da bulunan uzay üssünde yapılan testlerde sadece 58 saniye gibi bir süre içerisinde 315 km hıza çıkmayı başaran Lamborghini Huracan Spyder, 5.1 km uzunluğa sahip olan pist üzerinde bir nevi hünerlerini sergilemiş oldu.

160 km hıza sadece 9 saniyede ulaşan aracın 315 km hız değerine ulaşması da 58 saniye sürdü. 1 dakikanın bile altında bir süreyle maksimum hıza kadar çıkabilen seri, bir nevi kendi rekorunu da kırmış oldu.

517 beygir güç üretimi yapan V10 motoruyla beraber öne çıkan aracın, son hızı da bu değil. Yapılan testlere ve değerlendirme sonuçlarına göre serinin maksimum hız olarak 322 km gibi bir rakama ulaşması mümkün. Pist alanının sadece 3.7 km içerisinde bu testlerin yapıldığı görülüyor. Biraz daha geniş bir alanda son hıza ulaşılması söz konusu olabilir.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı