Haberlerİnternet
Trend

Jack Dorsey Twitter’ı Nasıl Düzelteceğini Elon Musk’a Sordu

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, Elon Musk'tan Twitter'ı nasıl düzelteceğini söylemesini istedi.

Elon Musk, daha önce attığı tweetlerde Twitter hakkındaki düşüncelerini belirtiyordu. Twitter CEO’su Jack Dorsey, bir çalışan konferansında Musk’ı aradı ve ondan Twitter ile ilgili herhangi bir geri bildirim yapmasını istedi. Jack Dorsey’nin sorusu “Twitter’ı siz çalıştırıyor olsaydınız ne yapardınız?” oldu. 30 milyon Twitter takipçisi olan Musk, gerçek kullanıcılar ve botlar veya “trol ordusu” arasında bir ayrım yapabilmenin son derece faydalı olabileceğini söyledi.

Musk,”Twitter’daki kullanıcıların geri bildiriminin gerçek olup olmadığını veya sistemi manipüle etmeye çalışan birini nasıl anlarsınız? Yani, gerçek bir insanı ya da sadece sistem ile oynamaya çalışan birini ayırt etmeye çalışmanın bir yolu bulunabilir.” diye ekledi. Twitter yorum yapmayı reddetti. Ancak Twitter’ın site bütünlüğü Başkanı Yoel Roth, Musk’a geri bildirimlerinden dolayı teşekkür etti.

Twitter Önlem Almalı

Tesla ve Spacex’in CEO’su Elon Musk Twitter’ın botlarla dolu olduğu ve dezenformasyon kampanyalarına sıklıkla rastlandığı konusunda haklı. Dorsey aynı zamanda Twitter’daki kötü niyetli davranışları ve spam’leri damgalamak için de mücadele etmeli. İnsanların takip edebileceği hesapların miktarını sınırlamak ve konuşmaları ve arama sonuçlarını konuyla ilgili tutmak için “davranışsal sinyalleri” ölçmek de dahil olmak üzere etkinliği sınırlamak için bir dizi önlem gerekli.

Dorsey Twitter’ı daha iyi bir yer haline getirme konusunda yorum yaptı. Bazı önlemler oldukça iyi çalışıyor diyen Dorsey, Twitter’da geçen yıl spam ve şüpheli davranışların yaklaşık %20 düştüğünü söyledi.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı