Oyun

İşte YouTube’un En Çok İzlenen Oyunu

2019 YouTube verileri açıklandı. İşte en çok izlenen oyun.

2019 yılının sonuna yaklaştığımız için dijital dünyada birçok platform verilerini açıklamaya başladı. Açıkladığı veriler en çok merak edilen platform ise YouTube olarak biliniyor. Her sene en çok izlenen videolar ve en öne çıkan içerikler seçiliyor. Bu sene de benzeri bir durum oldu ve 2019 YouTube verileri açıklandı.

2019 YouTube verileri için açıklanan listede en çok dikkat çeken ise oyunlar oldu. En çok izlenen oyunun hangisi olduğu konusunda açıklama yapan YouTube, oyunlar için bir de liste yayınladı.

En Çok İzlenen Oyun Minecraft Oldu

YouTube tarafından yapılan açıklama sonrasında Minecraft oyunun en çok izlenen oyun olduğu duyuruldu. Firma tarafından yapılan duyuruya göre Minecraft 100 milyar 200 milyon izleme aldı. En çok izlenen oyunlar arasında ilk sırada yer alan yapımı Fortnite oyunu takip etti.

2019 YouTube verileri

İkinci sırada yer alan Fortnite ise toplamda 60 milyar 900 milyon izlenme almayı başardı. Üçüncü sırada yer alan ise hala popülerliğini koruyan GTA 5 oldu. 36 milyar 900 milyon izleme alan GTA 5 videolarını ise Garena Free Fire takip ediyor. Garena ise 29 milyar 900 milyon izleme almayı başardı.

Açıklanan listede Minecraft’ın ezici bir üstünlüğü olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Özellikle son yıllarda Battle Royale oyunları öne çıkmış olsa da efsanenin yeri değişmemiş gibi duruyor.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı