Mobil
Trend

iPhone XI Kamera Sistemi Onaylanmış Olabilir

iPhone XI kamera özellikleri netlik kazanmaya başladı. iPhone XI kamerayla mı geliyor?

Samsung ve Huawei’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonlarına cevap niteliği taşımasını beklediğimiz iPhone XI akıllı telefonları için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefonların özelliklerinin nasıl olacağından çok bu modelde nasıl bir tasarım kullanılacağı konusunda bilgiler gelmeye devam ediyor.

Son olarak iPhone XI akıllı telefonlarının arka kamera dizilimi konusunda bazı bilgiler ortaya çıktı. Kamera diziliminin nasıl olacağı ve artıların neler olacağı konusunda ortaya çıkan bilgiler ise şaşırtıcı.

iPhone XI Kaç Kamera Kullanacak?

Yeni bilgilere göre Apple bu kez 3 arka kamera kullanımına yer verecek. Kameraların teknik özelliklerinin neler olacağı konusunda bir bilgi yok. Teknik kısımda Samsung ile Huawei ile yarışabilecek bir kamera düzleminin sunulup sunulmayacağı konusunda bir bilgi söz konusu değil. Teknik kısımda iPhone XI akıllı telefonlarının nasıl kameralar sunacağı konusunda bilgiler yok ancak bu modelin kamera tasarımının nasıl olacağı konusunda bazı bilgiler var.

Buna göre yeni akıllı telefonların kare şeklinde bir kamera alanına yer vereceğini göreceğiz. Kameralar çapraz şekilde sıralanmış olacak. Çift kamera yine normal şekilde üst üste sıralanmış olacak ancak üçüncü kamera iki kameranın altına yerleştirilmiş olmayacak.

iPhone XI

Bunun yerine çapraz bir şekilde iki kameraya karşı yerleştirilmiş üçüncü bir kamera göreceğiz. Çift arka kameranın bu şekilde destekleneceği akıllı telefonun flaş ışığının da üçüncü kameranın hemen üzerinde yer alması bekleniyor.

Flaş ışığının da yer alacağı kamera alanında başka bir sensör daha bulunması bekleniyor. 3 kamera ve bir de flaş ışığının dışında bir de TOF sensörlerinin burada yer aldığını görmek mümkün olacak. Arka kameralar konusunda tüm sistemin bu bölüm üzerinde yer aldığını görmek mümkün olacak.

Yeni akıllı telefonlar için paylaşılan tüm bu detayların net bilgiler olmadığını da söylemek gerekiyor. Apple henüz tüm bunları doğrulayacak bir açıklama yapmadı. Muhtemelen ön kamera kısmında da farklı bir tercih yapılacak akıllı telefonları göreceğiz ancak detaylar için Apple’ı beklemek şart gibi gözüküyor. Öyle ki değişiklikler köklü değişiklikler.  

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı