Haberler

iPhone SE 2 Ekranı Hakkında Flaş İddia

Amerikalı teknoloji üreticisi Apple’ın yeni iPhone SE 2 modeliyle alakalı bilgi ve iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Henüz birkaç gün evvel tasarımı sızdırılan telefonun bu sefer de ekranı ile alakalı özellikler belli oldu. 

Amerikalı teknoloji şirketi Apple’ın isim konusunda ser verip sır vermediği yeni modeli kimilerine göre iPhone 9, kimilerine göre ise iPhone SE 2 olarak piyasaya sürülecek. Tabii ki bu konuda kesin bir bilgi bulunmasa bile iddialar iPhone SE 2 isminin yüksek ihtimalle seçileceğini göstermekte. 

Bilindiği üzere 2019 Haziran’da Apple cihazlarını analiz eden Ming Chi Kuo bir açıklama yapmış ve modelin isminin iPhone SE 2 olacağını ifade etmişti. Tabii ki analist ayrıca cihazın 4.7 inç boyutunda olacağını ve A13 Bionic işlemciden güç alacağını belirtmişti.

Ancak son günlerde ortaya çıkan bir raporla cihazın özelliklerinin farklılık gösterdiği kesinleşti. Rapora göre iPhone SE 2, Face ID desteğine sahip olacak 5.4 inç ekran büyüklüğüyle piyasaya sürülecek.

Dolayısıyla Haziran ayında ortaya atılan 4.7 inç ekran büyüklüğü iddiası da böylelikle çürütülmüş oldu. Ayrıca ilk raporda iPhone SE 2’nin iPhone 8’e benzeyeceği ifade edilirken, yeni raporda cihazın iPhone 11’e benzeyeceği bilgisi yer alıyor. 

iPhone SE 2’nin 399 dolar fiyat ile Avrupa ve Amerika’da satışa çıkması bekleniyor. Türkiye’de fiyatların daha yüksek olacağını söylemek mümkün. 

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı