Haberler
Trend

iOS 13.3 Beta 4 Güncellemesi Yayınlandı

Apple, ardı ardında güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Kullanıcıların yaşadıkları sorunları güncellemelerle kapatmaya çalışan şirket, iOS 13.3 Beta 4 sürümünü aktif etti.

Özellikle iPhone 11 Pro modelinde ortaya çıkan güvenlik açığı şirketi güncelleme yapmaya mecbur bıraktı. Bu konuda ilk somut adımı atan Apple, iOS 13.3 Beta 4 sürümü ile iPhone 11 Pro modellerindeki konum servisi kapalı olmasına rağmen konum paylaşımının önüne geçmeyi başardı. 

İşte iOS 13.3 Beta 4 Güncellemesinin Getirdiği Yenilikler

Şirketin iOS 13.3 Beta 4 güncellemesi ile daha çok performans iyileştirmeleri yaptığı ifade edildi. Aynı zamanda hata düzeltmelerine de bu güncellemede ağırlık verildiği dile getiriliyor. 

iOS 13.3 Beta 4 ile kullanıcıların bir bölümünün şikayet ettiği 3D Touch özelliğinde performans iyileştirmesi gerçekleştirilirken ana ekrandaki düzenleme menüsünde bazı değişiklikler yapıldı. Bunun yanı sıra bazı web sitelerindeki güvenlik hatası da giderildi. Yine mesajlar bölümündeki sesli mesaj simgesi yenilenirken klasör görünümü daha da şeffaflaştırıldı. 

Tüm bunlarla birlikte yeni güncellemenin iPhone 11 Pro cihazlarındaki güvenlik açığını da kapattığı ifade ediliyor. 

Güncellemenin Alınacağı iPhone Modelleri

Apple’ın son güncellemesi iOS 13.3 Beta 4, başta iPhone 11 olmak üzere tüm üst segment telefonlara indirilebilecek. Ayrıca X, XS, XR ve XS Max modellerinin yanı sıra iPhone 6’ya kadar tüm telefonların bu güncellemeden yaralanacağı gelen haberler arasında. 

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı