Youtuber Enes Batur’a Şok! 5 Yıllık Video Yasağı!

Youtube’un özellikle çocuklar tarafından en çok sevilen isimlerinden biri olan Youtuber’ı Enes Batur’a şok etkisi yaratan bir yasak getirildi.

Youtube’un özellikle çocuklar tarafından en çok sevilen isimlerinden biri olan Youtuber’ı Enes Batur’a şok etkisi yaratan bir yasak getirildi. 5 yıl önce atılan video nedeniyle 15 milyon aboneye özel hazırladığı videoyu yükleyemeyen Enes Batur’a Youtube tarafından kısıtlama getirildi. Topluluk kurallarını ihlal ettiği belirtilen Enes Batur’un geçen yıllarda da aynı sorunları yaşadığı ifade edildi.

5e6b2f63c8c37311e47d7ccb.jpg

Youtube tarafından yasaklanan Enes Batur, yasağı sosyal medya hesabı üzerinden paylaşırken, sorunun çözülebilmesi için elinden geleni yapacağını belirtti. Hatırlanacağı üzere Youtube’un Türkiye’de en çok izlenen isimleri arasına giren Enes Batur, tüm dünyada popülerlik kazanmıştı. Youtube’un topluluk kurallarına oldukça titiz yaklaştığı belirtilirken; Enes Batur’un ihlal etmesi sonucu bu kararın çıktığı ifade edildi. Genç youtuber geride kalan yıllarda da Youtube ile aynı sorunu yaşamıştı ve bir süreliğine banlanmıştı.

2609760-c8d9bea6ce69a8006db9ff2d42457e3e.jpg

15 milyon aboneye özel hazırladığı videoyu Youtube’a yüklerken sorun yaşayan Enes Batur şok bir gelişme ile karşılaştı. Youtube tarafından yeni yüklemeye çalıştığı videosu kabul edilmeyen Enes Batur’a kısıtlama getirildi. Youtube’un topluluk kurallarını ihlal ettiği belirtilen Enes Batur’un bu ihlali 5 yıl önce yüklediği bir video sebebiyle yaptığı ortaya çıktı. 5 yıl önce yüklediği bir video sebebiyle banlanan genç Youtuber, bu yasağın kalkması için elinden geleni yapacağını belirtti. Hatırlanacağı üzere Enes Batur, daha öncede Youtube’dan böyle cezalar alarak belli sürelerde uygulamada kısıtlanmaya uğramıştı.