YouTube Yeni Bir Rekorla Gündeme Geldi

YouTube Yeni Bir Rekorla Gündeme Geldi

Dünyanın en çok kullanılan video paylaşım platformu unvanına sahip YouTube, şu sıralar yeni bir araştırma ile gündemde. Söz konusu araştırmaya göre video paylaşım platformu, mobil veri trafiği konusunda en yüksek paya sahip. Hemen araştırmanın detaylarına ve YouTube’un bu alanda elde ettiği orana bakalım. Bakalım firma gerçekte ne kadar başarılı?

YouTube Mobil Veri Kullanımında ilk Sırada

Araştırma sonuçları YouTube’un ne kadar yoğun bir şekilde kullanıldığını gösteriyor. Statista tarafından yapılan araştırmaya göre mobil internet trafiği konusunda açık ara liderlik söz konusu.

Geçen sene yapılan araştırmalarda YouTube üzerinden içerik izleyen kullanıcıların genelde WİFİ üzerinden bağlantı kurdukları ortaya çıkmıştı.

Videoların yüksek oranda veri tüketmesi nedeniyle WİFİ bağlantısının tercih edilmesi normal bir durum gibi değerlendirilebilir. Fakat bu sene yapılan araştırmalarda mobil veri trafiğinin de YouTube için çok sık tercih edildiğini ortaya koydu.

YouTube

Verilere göre mobil internet kullanımında %37’lik bir oranla YouTube önde. Birinci sırada yer alan uygulamanın hemen ardından ise Facebook kullanımı geliyor.

Yine bu konuda da bir sürpriz yapılmadığını söylemek gerekiyor. Geçen sene yapılan değerlendirmelerde de Facebook ikinci sıradaki yerini korumuştu. Facebook’un oranı ise %8.4 olarak açıklandı. İkinci sırada yer alan uygulamayı takip eden üçüncü uygulama ise Snapchat.

Son zamanlarda popülerliğini kaybetmiş bir uygulama olarak değerlendirilecek olsa da yurt dışında Snapchat kullanımı popülerliğini koruyor gibi duruyor.

Üçüncü sırada yer alan uygulamanın mobil trafik kullanım oranının da %8.3 olması dikkat çekici. Facebook’un sadece 0.1’lik gerisinde kalan Snapchat hala popülerliğini koruyor gibi gözüküyor.

YouTube

Listede en şaşırtıcı platformun YouTube olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Video devinin ne kadar başarılı bir yol çizdiğini bu araştırmada da görebiliyoruz. Bir diğer yandan, mobil veri kullanımının da geçen senelere oranlara çok yüksek rakamlara ulaşmaya başladığını ekleyelim.

Söz konusu araştırma bu konuda gelişmeleri net bir şekilde ortaya koymuş oldu. Tabii ki bu konuda yeni akıllı telefonların etkisi de oldukça fazla.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.