YouTube PiP için Yeni Düzenleme

YouTube PiP için Yeni Düzenleme

Video paylaşım platformları dediğimiz zaman ilk sırada yer alan YouTube karşımıza çıkıyor. Çok geniş kapsamlı bir platform olmasının dışında, şu ana kadar en aktif kullanılan servislerden de biri olmayı başaran uygulama, şu sıralar yeni güncellemeler ile gündemde. Aslında bu kez tam olarak yeni bir güncellemeden söz etmek doğru olmaz. Bu kez bir süredir kullanılan YouTube PiP özelliği için yeni bir düzenleme söz konusu. Yapılan düzenlemenin detaylarına ve özelliğin nasıl kullanılabildiğine geçelim.

YouTube PiP Sınırları Genişletiliyor

Detaylara ve yeni gelişmelere geçmeden önce YouTube PiP özelliği hakkında detaylardan söz edelim. Bu özellik video izlerken aynı zamanda diğer işlemlere de devam etmenize izin veriyor.

Bir yandan, arka plan üzerinde video izlerken bir diğer yandan ise mesaj gönderme ya da diğer uygulamaları çalıştırma gibi işlemleri yerine getire biliyorsunuz. Arka planda uygulamanın çalışması ve videoların oynatılması sağlanıyor.

YouTube PiP sisteminin sunduğu bu ayrıcalıkla beraber YouTube ile diğer uygulamaları bir arada kullanmak mümkün hale geliyor. Şu ana kadar sadece ABD genelinde geçerli olan özellik, Premium hesap alan kullanıcılar için de kullanılabiliyor olarak karşımıza çıkıyordu.

YouTube PiP

Yani ABD dışında yer alan kullanıcıların bu özellik için para ödemesi gerekiyordu. Uygulama için ödenecek ücretlerin dışında, belli bölge sınırlarının da olduğunu görüyorduk.

Şimdi yapılan düzenleme sonrasında ise bölge sınırlaması konusunda yeni adımlar atıldı. Yavaş yavaş diğer bölgeler için de ücretsiz kullanıcıların bu özellikten yararlanabilecekleri açıklandı. YouTube PiP sistemi için yapılacak olan düzenlemelere şu an için İtalya’dan başlandığını da belirtelim. Artık İtalya üzerinden uygulamayı kullananlar, herhangi bir ücret ödemeden yani pre üye olmadan YouTube PiP sisteminden yararlanabilecekler.

Zaman içerisinde bu sistemin geliştirilmesi ve sınırlarının da arttırılması bekleniyor. Muhtemelen kısa süre sonra tüm Avrupa bölgesinde YouTube PiP kullanımı mümkün hale gelecek. Fakat bunun için belirlenen zaman aralığı konusunda bir bilgi yok. Henüz Google bu konuda planlarını da açıklamış değil.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.