YouTube için Bağış Sistemi Yolda

YouTube için Bağış Sistemi Yolda

Video platformları içerisinde en geniş kullanıcı kitlesine sahip olan platformlardan biri olan YouTube, son yıllarda popülerliğini iyiden iyiye arttırmaya başladı. Özellikle bu alanda içerik üreticiliğinin bir meslek olarak görülmeye başlamasının ardından, çok ciddi bütçelerle yatırımların yapılmaya başlandığını gördük.

Görünen o ki şu sıralar uygulama için yeni bir güncelleme daha geliyor. Bu kez uygulamanın bağış sistemini sunacağı ortaya çıktı.

YouTube Bağış Sistemi Nasıl Çalışacak?

Yeni güncelleme sonrasında bağış sisteminin kullanıma gireceğinden söz ediliyor. Bağış sistemi sayesinde YouTube Premium abonelerinin, içerik üreticilerine bağış yapmasına izin verilecek. Bu sistem içerisinde maksimum olarak sunulan bağış miktarının ise 2 dolar olacağı ortaya çıktı. 11.99 dolar karşılığında alınan Premium aboneliğinin, “Süper Sohbet” sistemi üzerinden işleyeceği de açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

Süper Sohbet sistemi içerisinde kullanılacak olan bağış özelliği, şimdilik beta testlerinde ve henüz güncelleme yayınlanmış değil. Çok kısa bir süre içerisinde, test kullanıcılarının tamamı için beta olarak özelliğin yayınlanacağından söz ediliyor.

Yayınlanan güncellemenin sorunsuz bir şekilde çalışması durumunda ise tüm YouTube Premium üyeleri için yeni özelliğin kullanıma girdiğini görmek mümkün olacak.

YouTube Bağış Sistemi

İşin diğer bir boyutu ise şu an için YouTube Premium bölümünün tüm kullanıcılara açık olarak sunulmaması. Sadece Amerika’da kullanılan özelliğin, tüm bölgeler için kullanılabilir olup olmayacağını hala bilemiyoruz. Bu nedenle bağış sisteminin de tüm bölgeler için geçerli olup olmayacağı net değil.

Sadece Süper Sohbet özelliğini kullanmak için kullanıcıların 1000’den fazla aboneye sahip olması gerektiğini hatırlatalım. Böyle bir sınır söz konusu ve doğal olarak 2 dolarlık bağış sistemi için de bu sınır göz önüne alınmış olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.