Yanlışlıkla Silinen Instagram Hesabını Geri Alma Yöntemi Kesin Çözüm

Yanlışlıkla Silinen Instagram Hesabını Geri Alma Yöntemi Kesin Çözüm

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim, nasıl geri alabilirim? Diye düşünenler için bu konuyu detaylıca siz ziyaretçilerimize sunmak istedik. Herhangi bir nedenle Instagram kullanıcı hesabınızı silmiş olabilirsiniz. Yayınlanan bir ankete göre hesapların silinmesinin en yaygın nedenleri arasında hesabı dondurmak isterken yanlışlıkla silme veya bilerek, isteyerek Instagram hesabınızı sildikten bir süre sonra pişman olarak kişinin eski hesabına yeniden ulaşmak istemesi. Hangi nedene bağlı olursa olsun silinen Instagram hesabını bazı yöntemlerle geri alabilmek mümkün. Elbette bunun için bazı adımları eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekiyor. Hadi başlayalım!

Adım Adım Silinen Instagram Hesabını Geri Açma Yöntemi

  1. İlk basamakta Instagram kullanıcı hesabımızın gerçekten tam anlamıyla silinip silinmediğini kontrol etmemiz gerekmektedir. Bu işlemin tespit edilebilmesi çok kolay. https://instagram.com/kullanıcıadınız adresinde “kullanıcıadınız” kısmına kendi kullanıcı adınızı yazıp Chrome, Firefox, Safari veya Internet Explorer gibi tarayıcılarla açmayı deneyiniz. Burada profiliniz eğer halen daha görünüyorsa hesabınız silinmemiştir. Bu adımdan sonra akıllı telefonunuz üzerinden Instagram mobil uygulamaya kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapınız. Silinmiş olan Instagram hesabında hesabınızın silinmiş olduğuna dair uyarı mesajı alacaksınız.
  2. Şimdi Instagram hesabımızın silinmiş olduğundan artık eminiz. İkinci adımı uygulamak için https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 adresine giriş yapınız. Burada “Instagram hesabı geri alma formu” veya bazı platformlarda belirtildiği şekilde “Kapanan Instagram Hesabı Açma Formu” adı verilen form ile karşılaşacaksınız. Burada “Instagram Hesabım Donduruldu” sorusunu “Hayır” olarak işaretleyin. Yeni açılacak olan bölümlerde “Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız”, “Instagram kullanıcı adınız”, “E-posta adresiniz” ve “Hangi ülkeden yazıyorsunuz?” sorularının yanıtlarını eksiksiz olarak ilgili formlara doldurun.

Instagram hesabım yanlışlıkla silindi, geri alma yöntemleri

Konumuzda bahsettiğimiz ilk iki adımı uyguladıktan sonra Instagram destek merkezi tarafından talebiniz incelenip bir süre sonra e-posta adresinize yapmanız gereken diğer işlemlerle ilgili mail gelecektir. Yanlışlıkla silinen Instagram hesabınızı geri alabilmek için son adım olarak mailde istenen bilgiler kısaca şu şekilde oluyor.
  • Mail içeriğinde gönderilen doğrulama kodunu A4 kağıdı üzerine büyük fontlarla yazarak bu A4 kağıdı ile birlikte yüzünüzün tamamı görülecek şekilde resminizi çekmeniz gerekiyor. Fotoğraf alma işlemini SELFIE veya bir arkadaşınızdan yardım alarak da gerçekleştirebilirsiniz. Çekmiş olduğunuz resimde hem yüzünüzün tamamı hem de A4 kağıdında yazan doğrulama kodu eksiksiz olarak görünmelidir.
  • İkinci adım olarak çektiğimiz resmi Instagram tarafından size gönderilmiş olan e-mail’e yanıt olarak (Reply) göndermeniz gerekiyor.
  • Bu adımın sonrasında yaklaşık 48-72 saat içerisinde Instagram tarafından size yeni bir e-posta gönderilecek. Gelen e-posta içeriğinde bulunan bağlantıya tıklayınca Instagram’da “Yeni Şifre Belirleme” menüsüne ulaşmış olacaksınız. Bu kısımda yeni şifrenizi belirleyerek daha önce silmiş olduğunuz hesabınıza giriş yapabileceksiniz.

Silinen Instagram Hesabını Geri Alma Yöntemi

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim, nasıl geri açabilirim sorusuna yanıt bulabilmek için adımlarımıza devam ediyoruz. Burada bahsettiğimiz fotoğrafla kimliğinizi doğrulama yöntemi hak verirsiniz ki daha önceden profilinizde kendi fotoğrafınızı paylaştıysanız geçerli olacaktır.

Instagram “Bu Hesap Silinmiş ve Artık Geri Alınamaz” çözümü;

Instagram hesabınız politika ihlalleri veya farklı bir şekilde Instagram tarafından kapatıldıysa ve artık hesabınıza bir daha erişemeyeceğinizle ilgili e-posta tarafınıza ulaştırılırsa yukarıda açıkladığımız işlemleri yeniden tekrarlamanızda fayda bulunmaktadır. Zaten bu kadar ilgileniyorsanız büyük ihtimalle bu hesap bu işlemi yeniden tekrarlayacak kadar değerlidir. Sonraki adında Instagram tarafından gönderilecek e-posta içeriğinde doğrulama kodu ile birlikte kendi yüzünüzü içeren bir resim istediğinde çektiğiniz resimle birlikte “My account stolen, please help me to get my account back, I love Instagram.” İbaresini eklerseniz ihlal dolayısıyla kapatılmış olan hesabınızın açılması da büyük ihtimalle gerçekleşecektir.

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Diyorsanız

Popüler sosyal medya platformu Instagram hesaplarının en sık silinme nedenlerinden birisi olarak “yanlışlıkla silinen Instagram hesapları” olarak karşımıza çıkıyor. Bu oran tüm hesap silinmeleri arasında %39 ile en yüksek ihtimal olarak belirtilmiş.

Instagram Hesabı Sildikten Sonra Tekrar Açılır Mı?

Silinen Instagram hesabını geri açmak mümkün müdür? Instagram hesabı yanlışlıkla silinen hesabı geri alma yöntemi olarak yer verdiğimiz adımlarla silinmiş hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Burada belirttiğimiz yöntemleri uygulayarak silinmiş olan instagram hesabı nasıl geri alabilirim sorusunun cevabını sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Silinen Instagram Hesabı Bulunabilir Mi?

Bu sorunun yanıtı da evet. Hesabınızın silinmesinin üzerinden aylar geçmediyse silinen Instagram hesabınızı yukarıda açıkladığımız yöntemlerle yeniden geri alabilirsiniz.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum