İnternet
Trend

WhatsApp’a Web Üzerinde Ara Özelliği Geliyor

WhatsApp'ta gelen iletileri web üzerinden arayabileceksiniz. WhatsApp'a gelen web arama özelliği nasıl kullanılacak?

Ne kadar anlık mesajlaşma uygulaması olsa da grup yapısının olması nedeniyle WhatsApp, bir haber kaynağı ya da haberlerin yayıldığı bir yer olarak görülebilir. Haliyle Facebook’un yaşadığı sıkıntıyı WhatsApp uygulaması da yaşamaya başladı. Tahmin edebileceğiniz gibi bu sıkıntı yalan haberler.

Bir şekilde yayılan ve engellenemeyen yalan haberler, gruplarda çok hızlı yayılıyor ve haberin kaynağını doğrulamak mümkün olmuyor. WhatsApp bunu çözecek yeni bir özelliğini açıkladı. Artık kullanıcılar WhatsApp’tan gelen iletileri web üzerinde arayabilecek.

WhatsApp’tan Gelen İletiler Web Üzerinden Aranabilecek

Bir haber ya da bir bağlantı size ya da bulunduğunu grubu iletildiği zaman, bu bağlantının yanında büyüteç işaretinin yer aldığını göreceksiniz. Büyüteç işaretine bastığınız zaman, iletinin web üzerinden araması yapılacak.

whatsappa-web-uzerinden-arama.jpg

Direkt web üzerinde aramaya bağlanılacak ve yaptığınız arama sonucunda iletiyle bildirilen haberin ya da bağlantı içeriğinin ne kadar gerçek olduğunu anlayacaksınız. WhatsApp’a web üzerinden arama özelliğinin tüm ayrıcalıklarıyla eklenmeye başladığını da belirtelim.

Özellik ilk olarak İrlanda, İspanya, İtalya, Brezilya, ABD ve İngiltere için yayınlandı. Ama tabii ki bölge sınırlaması olmayacak. Türkiye’de de bu özelliği kullanabileceğiz diğer ülkelerde de. Fakat bunun zaman alacağı düşünülüyor.

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu