Ülkelere Göre İnternet Bağımlılığı Listesi Açıklandı

Ülkelere Göre İnternet Bağımlılığı Listesi Açıklandı

İnternet kullanımı, tahmin edilemeyecek kadar yaygın bir hal almaya başladı. Bundan 10 sene öncesine kadar belki yeni yeni yaygınlaşmaya başladığını gördüğümüz internet teknolojisinin, şu sıralar hemen her eve girdiğini ve kullanım oranlarının bir hayli artmaya başladığını görüyoruz. Öyle ki dünya genelinde internet kullanımı sürekli olarak artmakta. Hatta artık İnternet bağımlılığı adı verilen bir durum da söz konusu. İşte yapılan son araştırmada İnternet bağımlılığı için son noktanın ne düzeyde olduğunu gösteriyor.

İnternet bağımlılığı Listesinde Yer Alan Ülkeler 

Ülkeler bazında yapılan araştırma, İnternet bağımlılığı ve internet kullanımına ilişkin detayları ortaya koymuş oldu. Yapılan araştırmaya göre ABD bu konuda lider durumda. İnternet bağımlısı ülkeler listesinde ilk sırada yer alan Amerika Birleşik Devlerini ise Brezilya takip ediyor. Nüfus ile bağlantılı olarak Brezilya’nın ikinci sırada yer aldığını ve üçüncü sırada da Makao’nun yer aldığı görülüyor.

Listeye devam ettiğimiz zaman 4.sırada ise Rusya karşımıza çıkıyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Hong Kong, Suudi Arabistan, Birleşik Krallık, Güney Kore şeklinde devam eden listede ülkemiz yer almıyor.

İnternet bağımlılığı

Ülkemiz internet kullanım oranı Tuik verilerine göre %72.9 ancak İnternet bağımlılığı listesinde Türkiye yok. Listede sadece 15 ülkenin yer alması, bu durumun en büyük nedenleri arasında gösterilebilir.

Her geçen gün biraz daha artış gösteren internet kullanımına ilişkin yapılan son incelemeyle beraber, dünya genelinde kullanım oranlarının artmış olduğu sonucunun ortaya çıktığını da ekleyelim.

Bir yandan internet yaygınlaşıyor diğer yandan ise insanların internet kullanımına olan ilgisi artış gösteriyor. Görünen o ki birkaç yıllık bir dönemde, kullanım oranları çok daha artış gösterecek. Araştırmaların işaret ettiği gelişim bu yönde.   

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.