Twitter Düzenlemeleri Yolda

Twitter Düzenlemeleri Yolda

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olma özelliğini kaybetmeyen Twitter, şu sıralar Instagram ve Facebook gibi uygulamaların hemen arkasında yer alıyor. Uzun süredir geriden takip yapan Twitter için yapılan son düzenlemeler ise sosyal medya platformunu biraz daha öne çıkarma konusunda oldukça olumlu sonuçların ortaya çıkacağını gösteriyor.

Son güncelleme ile gelecek yeni özellikler bir hayli konuşulacak gibi. Hemen detaylara ve yeni özellikler konusunda bilinmesi gerekenlere geçelim.

Twitter Güncellemesi Neler Sunacak?

Yeni gelecek güncelleme, gelişmiş bir etiket sistemini devreye sokacak. Bu sistem sayesinde bir Tweet için yapılan yorumlar başlıklar halinde saklanabilecek. Tweet için yapılan yorumların yazar ve bahseden olarak ayrıldığını göreceğiz.

Eğer paylaşımı yapan kişi, yorumlar kısmına cevaplarını eklerse bu durumda cevap üzerinde “yazar” etiketinin yer aldığını göreceğiz. Aynı şekilde paylaşıma diğer kullanıcılar tarafından yapılan yorumlar ise “bahsedilen” şeklinde etiketlenecek.

Kısacası tüm paylaşımlar için tek bir başlık altında toplama yapılacak. Tek bir etiket üzerinde yapılacak toplamanın ne kadar artısı olacağı tartışılmaz. Bu şekilde karışıklıklar ortadan kalkmış olacak. Çok daha düzenli bir yorum bölümü göreceğiz ve genel kullanım deneyiminin bu şekilde artması bekleniyor.

Twitter

Kullanıcıların yeni düzenlemeye ne şekilde tepki gösterecekleri ise başka bir merak konusu. Şu an için yeni özellik test aşamasında. Twitter tarafından yapılan bilgilendirmelere bakacak olursak, tamamen rastlantı üzerine seçilen bazı hesaplar için çoktan testler başlamış durumda. Bu kullanıcılar için yeni özelliklerden yararlanmak mümkün. Testlerin başarılı bir şekilde sonuçlanmasının ardından ise tüm kullanıcılar için yeni güncellemelerin yayınlandığını göreceğiz.

Ayrıca yeni güncellemeler bazı önemli Tweet düzenlemelerini de beraberinde getirecek. Buna göre artık paylaşımı yaptıktan sonra da Tweet üzerinde düzenleme yapma fırsatını elde edeceksiniz. Yeni güncellemenin tüm kullanıcılar için ne zaman yayınlanacağı konusunda bir bilgi yok.

Muhtemelen bunun için bir süre daha testleri beklemek gerekiyor. Testlerin başarılı olması durumunda, ülkemizde de yeni sistem kullanıma girmiş olacak. Şimdilik aktaracağımız detaylar bunlar ile sınırlı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.