İnternet
Trend

TikTok’a Yeni Talip Twitter Oldu

Twitter bu sefer rakip olabilecek bir platformu satın alabilir. TikTok satın alımlarında Twitter iddiası da geldi. Microsoft ne durumda?

TikTok’un satılması an meselesi. Her an uygulamanın satın alınması hakkında haber gelebilir. Satın alma konusunda üzerinde durulan firma ise Microsoft. Firmanın görüşmeler yaptığı zaten resmi olarak açıklanmıştı.

Her ne kadar Microsoft bu alanda tek firma gibi gözüküyor olsa da aslında öğrenildi ki satın alma için uğraşan ikinci bir ABD firması var. Hatta biz bu firmayı çok yakından tanıyoruz. Bir başka sosyal medya devam olan Twitter’ın TikTok uygulamasını satın almaya çalıştığı iddia ediliyor.

TikTok’u Twitter mı Alacak?

Bu kez iddialar WSJ tarafından geldi. İddialara göre bir yandan Microsoft ile TikTok arasındaki görüşme devam ederken, bir yandan ise Twitter devreye girdi. Sosyal medya devi bu görüşmelere rakip olarak dahil oldu ve kendi tekliflerini sunarak uygulamayı satın almak istediğini söyledi.

twitter-tiktok-2.jpeg

Tabii ki bunlar şu an iddialar. Bu iddiaların ne kadar geçerli olduğu anlayacağımız zaman Twitter’ın açıklama yapacağı zaman olacak. Microsoft nasıl satın alma görüşmelerini doğruladı ve bir açıklama yaptı, aynı şekilde Twitter’ın da açıklama yapması bekleniyor.

Amerikalı firmaların TikTok’a olan ilgisi ise oldukça yoğun gibi gözüküyor. Fakat detaylar belli değil. Şimdilik şu bile bilinmiyor ki uygulamanın tamamının mı satın alınacağı yoksa sadece ABD haklarının mı satın alınacağı net değil. Bunun için bile yapılacak açıklamanın önemi çok büyük.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu