The Witcher’dan 2. Sezonun Detayları Geldi!

Netflix’in en başarılı yapımlardan biri olan The Witcher’ın geçtiğimiz günlerde 2. sezonu duyurulmuştu.

Netflix’in en başarılı yapımlardan biri olan The Witcher’ın geçtiğimiz günlerde 2. sezonu duyurulmuştu. 2. sezonu yayınlanmaya hazırlanırken kamera arkası görüntülerinden oluşturulan bir videonun paylaşılması izleyicilerde büyük bir heyecan yaratırken, dizide yaşanılan zorlukların da apaçık ortaya çıktığı görüldü. Özellikle pandemi sürecinin etkilerinden muzdarip olan dizi film setlerinde bazı yaşanan zorluklarda The Witcher’ın kamera arkasında görüntülere yansıdı.

maxresdefault.jpg

İlk sezonu ile büyük bir girişe başlangı. Yapan The Witcher, 2. sezona hazırlanırken; ikinci sezonun ne zaman başlayacağına dair net bir bilgi henüz yok. 2. sezona hazırlanan dizinin yetkilileri dizinin Youtube hesabından 2. sezonun kamera arkası görüntülerini paylaştı. Dizinin 2. sezona dair tüm çekimlerinin bittiği açıklanırken büyük bir merakla beklenen dizinin kamera arkası kısa sürede birçok Youtube kullanıcısı tarafından izlendi.

en681ssxuaa9b3f.jpg

2. sezonun kamera arkası paylaşılan The Witcher’da en dikkat çekici görüntülerden bazıları ise alınan pandemi önlemleri oldu. 158 güne yayılan çekimlerde 89 oyuncu filmde görev alırken, 1200 kişinin yapım ekibinde olduğu belirtildi. Öte yandan dizinin 15 ayrı mekanda çekildiği düşünülünce oldukça geniş bir yelpazede sunulan dizinin Covid 19 önlemleri de bu bağlamda önemli bir hal almıştı. Tüm sette bulunan oyuncu ve yapım ekibinin dezenfekte olarak çalıştıkları, mesafelere dikkat ettikleri ve periyodik testlerden geçtikleri belirtilirken, büyük bir uğraş sonrası hazırlanan 2. sezonun ne zaman yayınlanacağı ise henüz netlik kazanmadı.