İnternet
Trend

Snapchat Sevilen Bir Özelliği Uygulamaya Dahil Ediyor

Snapchat müzik ekleme özelliği resmi olarak duyuruldu. Yeni özellik her ülke için açılmadı ama artık gönderilere müzik eklenebiliyor.

Instagram, TikTok derken bazı sosyal medya uygulamalarını unutmaya başladık.Unuttuğumuz bu sosyal medya uygulamaları arasında yer alan uygulamalardan birisi de Snapchat. Instagram’a hikayeler gibi önemli artılar eklendikten sonra iyiden iyiye geriye atılan uygulama, şu sıralarda sistemi değiştirecek yeni bir güncelleme hazırlığı içerisine girdi.

Yapılacak olan yeni güncellemeyle beraber Snapchat müzik ekleme özelliğinin kullanılmaya başlayacağını göreceğiz. Instagram ve TikTok uygulamalarında yer alan özellik, bu hamleyle beraber Snapchat uygulamasına da eklenmiş olacak. Böylece her zaman özellikleri kopyalanan platform, başka sosyal medya uygulamalarından bir özelliği almış olacak.

Snapchat Müzik Ekleme Özelliği Nasıl Çalışacak?

Bir gönderiye müzik eklemek için isterseniz gönderiyi çekmeden önce müzik seçebileceksiniz. Dilerseniz gönderinizi seçtikten sonra da gönderilerinize müzik eklemeniz mümkün olacak. Gönderilere eklenecek olan müzik seçimini ise iki farklı platform üzerinden yapabileceksiniz.

snapchat-muzik-ekleme.jpg

Universal Music şirketinden ve Warner Music şirketinden istediğini herhangi bir müziği seçerek gönderinize ekleyeceksiniz. Müzik için sadece bu iki firma ile anlaşılmadığı da söylendi. Henüz adı açıklanmayan birkaç farklı firma daha var ve müzik ağı oldukça geniş.

Snapchat müzik ekleme özelliğini şu an için kullanabilen ülkeler Yeni Zelanda ve Avustralya olarak açıklandı. İki ülkede kullanıma başlayan özellik, Eylül ayından sonra tüm ülkelere gelecek.

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu