Netflix’in En İyi Bilim Kurgu Filmleri!

Büyük bir kitleye hitap eden Netflix’te bilim kurgu türünde bulunan en iyi 4 filmi sizler için derlediğimiz içeriğimiz sizi büyük bir aramadan kurtaracak cinsten olacak.

Dünyada en çok kullanılan dizi-film-belgesel platformlarından biri olan Netflix, ülkemizde de ciddi bir kullanıma ulaşmış durumda. Her geçen gün ülkemizde daha da popüler hale gelen Netflix, ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşırken; içerikler açısından da gittikçe zenginleşmeye başladı. İlk çıktığı zamanlarda oldukça az içerik barındırdığı sebebiyle eleştirilen Netflix’te artık çok daha fazla içerik olmakla birlikte; Netflix’in kendi yapımları da ciddi anlamda ortaya çıkmaya başladı. Büyük bir kitleye hitap eden Netflix’te bilim kurgu türünde bulunan en iyi 4 filmi sizler için derlediğimiz içeriğimiz sizi büyük bir aramadan kurtaracak cinsten olacak.

Interstellar

mv5bzjdkotu3mdktn2ixos00ogeylwfmmjkty2fimmzknwiyodzixkeyxkfqcgdeqxvymtmxodk2otu-v1-uy1200-cr9006301200-al.jpg

2014 yapımı Interstellar son yıllarda çıkmış en iyi filmlerden biri olarak kabul edilmekle birlikte, dünyanın sonu senaryosu ve karakterin içine girdiği başka boyutlar filmin mükemmel kurgusunu nakış gibi işliyor. İnsanlığın yok olması eşiğinde olduğu bir dönemi konu alan bu film sizi hem bilim-kurgu hem de felsefeye doyuracak cinsten.

The Matrix

the-matrix.jpg

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 3-5 filminden biri olarak kabul edilen Matrix en ciddi yapımlardan bir tanesi. Netflix’te hala en çok izlenen filmler arasında olan Matrix’in üç serisi derin felsefik bakış açısıyla mükemmel bir bilim kurgu filmi olarak işleniyor. Mutlaka izlemeniz gereken dizilerden bir tanesi ise Matrix olacaktır.

Inception

7c57993de98d39cbb0196fd5e25eb6c1.jpg

Türkçeye Başlangıç olarak çevrilen Inception, en başarılı bilim kurgu filmlerinde zirvelere oynuyor. Her dönemin vazgeçilmez filmi olan Inception yine Netflix’te bulunan en iyi bilim-kurgu filmlerinden bir tanesi. Öyle ki hala sanki bu yıl çıkmış gibi insanlar tarafından büyük bir ilgi ile takip edilmeye devam ediyor.

Gravıty

gravity.jpg

Yayınlandığı yıl birçok rekor kıran Gravıty, Türkçeye Yerçekimi ismiyle giriş yaptı. Büyük bir yankı uyandıran filmin mükemmel kurgusu izleyici her zaman diri tutarken; astronotların yaşadığı her şeyi kendi içinizde de yaşamanız sizi oldukça gerecektir.