Netflix PIN kodu Uygulamasına Başlıyor

Netflix PIN kodu Uygulamasına Başlıyor

İnternet yayınlarında, RTÜK kurallarının uygulanması yönünde kararlar alınmış ve bu kararlar genel anlamda beğeni ile karşılaşmıştı. Çocukları korumak ve uygunsuz içeriklerin denetimini sağlamak için alınan kararlardan sonra, dijital yayın platformlarının da bir bir karara uygun adımlar attığını gördük. Bu platformlara son olarak Netflix katılmıştı. Gerekli düzenlemeleri yapan platform şimdi ise yeni bir sistem daha duyurdu. Buna göre Netflix PIN kodu dönemi başlıyor.

Netflix PIN kodu Nasıl Çalışacak?

İçeriklerde 18 yaş ve üstü izleyicilere hitap eden sahneler bulunuyorsa, yani içeriklerde yaş sınırı varsa bu tür içeriklerin PIN kodu ile korunması sağlanacak. Ebeveynler PIN kodu belirleyecek ve bu tür içeriklere erişim için belirlenen PIN kodunun girilmesi gerekecek.

Bu tür içeriklere PIN kodu ile erişim olması, hem çocukların uygun olmayan yayınlara ulaşmasını engelleyecek hem de yetişkinler için herhangi bir sınırlama olmaması sağlanacak. Alınan kararın sonrasında Netflix konuya ilişkin bir basın açıklamasında da bulundu.

Netflix PIN kodu

Yine basın açıklamasında da benzer ifadelere yer verildi. Bir yandan çocukların olumsuz örnek oluşturabilecek yayınlardan korunması sağlanırken bir yandan yetişkinler için sınırlamalar olmadan içeriklere ulaşma imkanı sunulacak.

Ebeveyn kontrolüne eklenen yeni PIN sistemi için ebeveynlerin 4 haneli bir kod belirlemesinin gerektiğini de ekleyelim. Sistemin tüm hesaplar için kullanılabileceğini de ekleyelim.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.