İnternet
Trend

LinkedIn için Instagram Özelliği Kullanıma Giriyor

Linkedln için yukarı kaydır sisteminin bulunacağı yeni bir güncelleme geliyor. Linkedln yeni güncellemesinin özellikleri neler?

İş arayanların en uğrak noktası haline gelen Linkedln, bir nevi iş arayanlarla iş verenleri bir araya getiren bir sosyal medya uygulaması. Yani aslında bakarsanız bir nevi Facebook’un kariyer odaklı olarak geliştirilmiş özelleştirilmiş olan bir sürümü gibi.

Durum böyle olunca Linkedln platformu için de güncellemeler görmeye alıştık. Bu platform için de çok sık güncellemeler yayınlanıyor. Her güncelleme yeni özellik getirmiyor ama uygulamada düzenin sağlanması açısından düzenleme güncellemeleri geliyor. Fakat yayınlanacak son güncelleme platform için bambaşka bir özellik getirecek.

Linkedln için Yukarı Kaydır Özelliği Geliyor

Güncellemeler sonrasında platforma Instagram’ın çok kullanılan özelliği için destek getirilecek. Bu özellik yukarı kaydır özelliği. Normalde Instagram’da 10 bin takipçinin üzerinde olan işletme hesapları için geçerli olan özellik bir nevi Linkedln platformuna uyarlanmış olacak.

Alessandro Paluzzi tarafından keşfedilen yeni güncellemeye göre Linkedln uygulamasına başta Hikayeler özelliğine benzer bir özellik gelecek. Hatta benzer demek yanlış olur direkt olarak bu özelliğin kullanıma alındığını göreceğiz.

linkedln.jpg

Hikayeler özelliğinin yayınlanmasının ardından ise bir güncelleme daha yapılacak. Yapılacak olan yeni güncelleme ile yukarı kaydır sistemi de hikayeler üzerinden Linkedln sistemine eklenmiş olacak. Güncellemenin ne zaman geleceği konusunda bir bilgi yok.

Ayrıca yukarı kaydır özelliğinin hangi kurallar ışığında geçerli olacağı da tespit edilebilmiş değil. Mesela yukarıda bahsettiğimiz gibi Instagram’da yukarı kaydır özelliğini kullanmak için hesabınızda en az 10 bin takipçi olması lazım. Linkedln için de böyle bir sınır olması, beklenmez çünkü takipçi sistemi biraz farklı. Yine de farklı sınırlamalar gelebilir.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu