Instagram Hikayelerinde Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

Instagram Hikayelerinde Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

Sosyal medya uygulamaları içerisinde en popüler olan uygulama Instagram için yeni güncellemeler yayınlanmaya devam ediyor. Bir dizi güncellemenin yayınlandığı uygulama için en çok kullanılan bölüm ise hikayeler bölümü.

Fakat ortaya çıkan son detaylar hikayeler özelliğini kullanan kullanıcılar için kötü haberlerin gündemde olduğunu gösteriyor. Hikayeler bölümünde ortaya çıkan hatanın detaylarına ve düzeltilme durumlarına bakalım.

Instagram Hikayelerindeki Hata Giderildi Mi?

InternetRyan tarafından duyurulan hata, Instagram kullanıcılarının hikayeler anasayfasında takip etmedikleri kullanıcıların hikayelerini görmelerine izin veriyor. Takip etmediğiniz kullanıcıların bile hikayelerini görmek mümkün oluyor. Tüm kullanıcılar için geçerli olan hata, mini bir güvenlik açığı olarak karşımıza çıkıyor.

Söz konusu güvenlik açığının TechCrunch tarafından Instagram yetkililerine bildirildiğini de ekleyelim. Yetkililere yapılan bildirimler neticesinde sorunun çözümü için ufak bir düzenleme yapıldığı da açıklandı. Fakat burada ilginç bir gelişme yaşandığını da eklemek gerekiyor.

Instagram yetkilileri sorunu çözdüklerini açıklamış olsalar da sorunun neden kaynaklandığı konusunda bir bilgi paylaşımı yapmadı. Sadece sorunun neden kaynaklandığının bulunmadığı konusunda bilgiler verildi.

Instagram Hikayeler

Sorunun sebebi belli değilken, kullanıcılar için düzenlemenin nasıl yapıldığı da bir başka soru işareti olarak kaldı. Şu an için sorunun tamamen çözülmüş olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

Kullanıcılar takip etmedikleri isimler için hikayelerin üzerine tıkladıkları zaman, hikaye açılmıyor ve düzenleme sonrasında uyarı mesajları gösteriliyor. Instagram şirket sözcüsü tarafından konuya ilişkin olarak yapılmış bir açıklamada var.

Söz konusu açıklamada “Az sayıda insanın Instagram anasayfasında takip etmedikleri kullanıcıların hikayelerini görmesi sorununun farkındayız. Hesabınız özelse, kişiler sizin hikayelerinizi göremedi. Buna, sonradan çözdüğümüz bir hata sebep oldu.” İfadelerine yer verilmiş durumda.

Konuya ya da nedene ilişkin yeni bir açıklama gelecek olursa, haberimizi güncelleyeceğiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.